سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-10 / 13:35:00

چرا مدارس از اولیاء هنگام ثبت نام پول دریافت می‌کنند؟

    نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از عملکرد مدارس برای دریافت هزینه هنگام ثبت نام انتقاد کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست تا به این مساله رسیدگی کرده و در تحقق قانون اساسی اهتمام لازم را داشته باشد. […]

چرا مدارس از اولیاء هنگام ثبت نام پول دریافت می‌کنند؟

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از عملکرد مدارس برای دریافت هزینه هنگام ثبت نام انتقاد کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست تا به این مساله رسیدگی کرده و در تحقق قانون اساسی اهتمام لازم را داشته باشد.

احمد علیرضابیگی در تذکر شفاهی امروز خود خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: ۱۸ ماه پیش سفری را به استان آذربایجان شرقی و تبریز داشتید اما وعده‌های شما محقق نشده است، همچنین در همین زمان کلنگ آغاز عملیات اجرایی آزادراه تبریز-بازرگان را بر زمین زدید که پروژه بسیار مهم و شریان حیاتی کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: اکنون بعد از گذشت ۱۸ ماه پیشرفتی حاصل نشده است، ضمن این که قول تکمیل بزرگراه تبریز - سهند را دادید اما هنوز اقدامی انجام نشده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس همچنین به وزیر آموزش و پرورش تذکر داد و گفت: اکنون فصل ثبت نام مدارس است اما مطالباتی در مدارس از اولیاء صورت می گیرد، ۳۰۰ هزار تومان برای ثبت نام یک دانش آموز دبستانی درخواست می‌کنند، ۲۰ هزار تومان برای بیمه، ۷۲ هزار تومان برای هزینه لباس و ۵۵ هزار تومان نیز برای کتاب که روی هم رفته حدود ۵۰۰ هزار تومان می‌شود.

این عضو کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: از وزیر آموزش و پرورش انتظار می‌رود در تحقق  قانون اساسی و تحصیل رایگان برای همه  اهتمام جدی را لازم داشته باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری