سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-17 / 12:20:00

دیدار پادشاه بحرین با پوتین و امضای 4 سند همکاری میان دو کشور

    روسیه و بحرین چندین یادداشت همکاری دوجانبه در زمینه نظامی و گاز را در حضور رهبران دو کشور امضا کردند. […]

دیدار پادشاه بحرین با پوتین و امضای 4 سند همکاری میان دو کشور

روسیه و بحرین چندین یادداشت همکاری دوجانبه در زمینه نظامی و گاز را در حضور رهبران دو کشور امضا کردند.

 به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین در سفرش به روسیه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور دیدار و درباره تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه بحث و گفتگو کردند.

همچنین مسئولان شرکت‌های روسی و بحرینی در حضور رهبران دو کشور چهار سند همکاری دوجانبه در زمینه‌های همکاری نظامی، فنی و گاز امضا کردند.

علاوه بر این دو طرف با تشکیل کمیته دولتی مشترک برای همکاری تجاری-اقتصادی و علمی و فنی و همکاری نظامی توافق کردند.

پوتین در دیدار با پادشاه بحرین ابراز امیدواری کرد که وی طی بازدیدش از همایش نظامی بین المللی "ارتش 2016" از توانایی‌های مجتمع صنایع نظامی روسیه اطلاع یافته باشد.

پادشاه بحرین نیز بر اهمیت مشارکت هیات‌های نظامی بحرینی در این همایش برای بهره بردن کافی از مهارت‌های نظامی روسیه تأکید کرد.

تاکید بحرین بر حمایت از توافق آمریکا و روسیه درباره سوریه

خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین نیز در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما از هر طرحی برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه که ضامن حفظ تمامیت ارضی این کشور باشد حمایت می‌کنیم. منامه از توافق روسیه و آمریکا برای حل بحران سوریه حمایت می‌کند.

وی گفت: برخی کشورهای منطقه نقش "منفی" در بحران سوریه ایفا می‌کنند. "ایران باید سیاست خود را در قبال کشورهای عربی تغییر دهد و در امور آن‌ها «مداخله» نکند وگرنه این کشورها از خود دفاع خواهند کرد."

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری