سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-17 / 13:40:00

تازه شدن داغ مدال از دست رفته المپیک برای اسماعیل‌پور

    آزادکار وزن ۶۰ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۱۲ گفت: اگر در لندن داورها حق‌خوری نمی‌کردند به فینال می‌رفتم. […]

تازه شدن داغ مدال از دست رفته المپیک برای اسماعیل‌پور

آزادکار وزن ۶۰ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۱۲ گفت: اگر در لندن داورها حق‌خوری نمی‌کردند به فینال می‌رفتم.

‌مسعود اسماعیل‌پور ، درباره مشخص شدن دوپینگ طغرل عسگروف آذربایجانی و بسیک کودوخوف حریف روسی‌اش در المپیک 2012 که به ترتیب طلا و نقره گرفتند، اظهار کرد: چهار سال از المپیک گذشته است و کودوخوف الان در آن دنیا نیست و خدا رحمتش کند. در المپیک لندن قرعه‌ی بسیار سختی به من خورد و با کودوخوف هم‌گروه بودم و اگر در آن کشتی داورها حق‌خوری نمی‌کردند، برنده می‌شدم.

وی درباره اینکه اگر آن زمان کودوخوف دوپینگ نمی‌کرد امکان داشت، مدال بگیرد، بیان کرد: بعد از کشتی با کودوخوف خیلی گریه کردم و نتوانستم برای کسب نشان برنز خودم را به لحاظ روحی-روانی آماده کنم وگرنه می‌توانستم حداقل سوم شوم. در مقابل حریف روسی سه تایم کشتی گرفتم و دو امتیازی که داور از من گرفت و به حریف داد، او را فینالیست کرد.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه اگر برنده می‌شدم به فینال می‌رفتم، اضافه کرد: به هر حال قسمت نشد و با محرز شدن دوپینگ کشتی‌گیران فینالیست، چیزی تغییر نمی‌کند و شیرینی مدال پای سکو با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست و الان مدالی را از کشتی‌گیری بگیرند و به نفر بعدی بدهند، فایده‌ای ندارد. این چیزها بین کشتی‌گیرها مرسوم نیست.

این آزادکار تأکید کرد: اگر خوش‌شانس بودم در لندن داور آن امتیاز را به من می‌داد و یا در المپیک 2016 وزنم حذف نمی‌شد، شرکت می کردم. به امید خدا تا المپیک بعدی پیش می‌روم و مطمئنم تا آن موقع هستم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری