سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1395-05-30 / 06:00:00

ابتلا سالانه ۱۰ هزار نفر به سل در کشور/ تمهیدات وزارت بهداشت برای اربعین حسینی

    رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سالانه ۱۰ هزار نفر در کشور به سل مبتلا می‌شوند، گفت: 20 درصد موارد ابتلا مربوط به اتباع خارجی بوده که مقیم کشور می‌شوند. […]

ابتلا سالانه ۱۰ هزار نفر به سل در کشور/ تمهیدات وزارت بهداشت برای اربعین حسینی

محمد مهدی گویا ، از پیش‌بینی تمهیدات لازم هنگام اربعین برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر خبر داد و اعلام کرد: بیش از 50 ارگان جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین حسینی با یکدیگر همکاری دارند و وزارت بهداشت نیز پیش‌بینی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است.

 رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در مورد بیماری سل، اظهار داشت: سل نوعی بیماری واگیردار تنفسی بوده و ممکن است در فصول مختلف در افراد ایجاد شود. البته نیمی از موارد ابتلا به سل ریوی و نیمی دیگر خارج از محدوده ریوی بدن ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معمولاً سالانه 10 هزار نفر در کشور به سل مبتلا می‌شوند،‌گفت: تقریباً  20 درصد موارد ابتلا مربوط به اتباع خارجی بوده که مقیم کشور می‌شوند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: موارد ابتلا به سل در برخی از استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی شیوع بیشتری داشته و می‌توان با اقدامات پیشگیرانه از گسترش و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری