سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 2016-08-20 / 06:00:00

کشورهای عربی امسال قطعنامه‌ای علیه برنامه هسته‌ای اسرائیل ارائه نمی‌کنند

    کشورهای عربی و در راس آن ها مصر امسال هیچ قطعنامه ای به آژانس بین المللی انرژی هسته ای در رابطه با نظارت بر برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی ارائه نخواهند داد.کشورهای عربی و در راس آن ها مصر امسال هیچ قطعنامه ای به آژانس بین المللی انرژی هسته ای در رابطه با نظارت بر برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی ارائه نخواهند داد. […]

کشورهای عربی امسال قطعنامه‌ای علیه برنامه هسته‌ای اسرائیل ارائه نمی‌کنند

کشورهای عربی و در راس آن ها مصر امسال هیچ قطعنامه ای به آژانس بین المللی انرژی هسته ای در رابطه با نظارت بر برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی ارائه نخواهند داد.

 به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، طرف‌های ذی ربط در رژیم صهیونیستی به سفارتخانه‌های این رژیم در خارج اطلاع داده‌اند که کشورهای عضو اتحادیه عرب امسال تصمیمی برای صدور قطعنامه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه تاسیسات و نیروگاه های هسته ای این رژیم ندارند.

با این حال برخی طرف‌ها در رژیم صهیونیستی به سفارتخانه های این رژیم هشدار داده اند که هر لحظه احتمال دارد تصمیم کشورهای عربی عضو شود و بر همین اساس رژیم صهیونیستی به تمامی سفارتخانه های خود ابلاغ کرده است که برای شرایطی که قطعنامه ای در مورد نظارت بر برنامه هسته ای این رژیم به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شود، آماده باشند تا بتوانند این قطعنامه را به شکست بکشانند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین این در حالی است که روزنامه عبری زبان هاآرتص روز گذشته نوشت که عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر، کشورهای عرب عضو پیمان منع گسترش سلاح های هسته‌ای را قانع کرده که به قطعنامه ای در رابطه با نظارت بر نیروگاه های هسته ای رژیم صهیونیستی رای مخالف بدهند.
روابط مصر و رژیم صهیونیستی اخیرا شاهد تحولات زیادی بوده است و سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز اخیرا به تل آویو سفر کرده و با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم دیدار و گفتگو کرد. برخی منابع نیز گفته‌اند که نتانیاهو در آینده نزدیک به مصر سفر خواهد کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری