سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-09 / 10:30:00

العبادی "‌عثمان الغانمی" را سرپرست وزارت دفاع عراق کرد

    در پی برکناری وزیر دفاع عراق به اتهام فساد، نخست وزیر این کشور روز دوشنبه "عثمان فرهود مسیر الغانمی" را به عنوان سرپرست وزارت دفاع انتخاب کرد. […]

العبادی "‌عثمان الغانمی" را سرپرست وزارت دفاع عراق کرد

در پی برکناری وزیر دفاع عراق به اتهام فساد، نخست وزیر این کشور روز دوشنبه "عثمان فرهود مسیر الغانمی" را به عنوان سرپرست وزارت دفاع انتخاب کرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح با صدور دستوری عثمان الغانمی را به عنوان سرپرست وزارت دفاع و جانشین خالد العبیدی، وزیر دفاع سابق تعیین کرد.

پارلمان عراق پنجشنبه گذشته با اعلام این که اظهارات وزیر دفاع درباره اتهامات وارده نمایندگان را قانع نکرده، در یک جلسه رای گیری محرمانه رای اعتماد را از العبیدی سلب و وی را برکنار کرد.

خبرگزاری عراقی "واع" به نقل از منابعی در وزارت دفاع این کشور گزارش داد، العبادی الغانمی را تا زمان موافقت پارلمان با نامزد جدید برای تصدی پست وزارت دفاع تعیین کرده است چرا که العبیدی پس از برکناری اختیارات نظامی‌اش به عنوان وزیر دفاع را از دست داده و تا زمان تصمیم‌گیری دادگاه فدرال درباره شکایت "ائتلاف متحدون" از جلسه برکناری وزیر دفاع هیچ اختیارات نظامی ندارد.

دفتر اطلاع‌ رسانی دولت هنوز هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

عثمان الغانمی از شیعیان عراق، سرلشکر سپاه و فرمانده عملیات فرات میانه بود که پس از برکناری بابکر زیباری از سمت ریاست ستاد ارتش جانشین وی شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری