سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-09 / 16:00:00

هشت برابر شدن تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر

    مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر از هشت برابر شدن تعداد بیمه شدگان این صندوق خبر داد و گفت: از سال 2005 تا 2013 تعداد بیمه شدگان این صندوق از یکهزار و 690 نفر به یک و نیم میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. […]

هشت برابر شدن تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر از هشت برابر شدن تعداد بیمه شدگان این صندوق خبر داد و گفت: از سال 2005 تا 2013 تعداد بیمه شدگان این صندوق از یکهزار و 690 نفر به یک و نیم میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

هشت برابر شدن تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر

محمدرضا رستمی روز سه شنبه در سمینار فنی منطقه ای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی در جنوب آسیا افزود: از این تعداد ، 32 هزار نفر آنان مستمری دریافت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 32 میلیون نفر از جمعیت ایران در مناطق روستایی و عشایری زندگی می کنند و بیمه کردن آنها می تواند ارتقای کارآیی روستاییان و پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را در پی داشته باشد.

وی یادآور شد: تمام روستاییان ، کشاورزان و عشایر بالاتر از 18 سال و تبعه ایران می توانند تحت پوشش بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گیرند.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به وجود 3400 دفتر بیمه این صندوق در سراسر کشور گفت: متقاضیان این بیمه برای تحت پوشش قرار گرفتن می توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

رستمی افزود: صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر حدود دو میلیارد دلار ، دارایی دارد که اغلب آن را در بخش معدن و پتروشیمی ، سرمایه گذاری کرده است.

سمینار دو روزه فنی منطقه ای اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی در جنوب آسیا با عنوان «سمینار فنی کارایی اجرایی و عملیاتی» صبح امروز ، سه شنبه با حضور نمایندگان پنج کشور از جمله سوئیس ، هند و نپال به میزبانی سازمان تأمین اجتماعی در هتل همای تهران آغاز شد.

مسائل مختلف مرتبط با رفاه و تامین اجتماعی از جمله فن آوری اطلاعات و ارتباطات ، منابع انسانی، ساختار سازمانی و گسترش دامنه پوشش ازم موضوعات مورد توجه این سمینار به شمار می آید.

آشنایی با محدوده وسیع طرح های تامین اجتماعی، بهره گیری از دیدگاه ها و تجربیات کشورهای مختلف، بررسی مقوله حکمرانی خوب و استفاده بهینه از ICT در تامین اجتماعی و تسهیم دانش در خصوص مقوله افزایش پوشش بیمه ای در این سمینار مطرح می شود.

نمایندگان سازمان های بیمه گر از کشورهای مالزی، هند، نپال، سوئیس و کره جنوبی در این سمینار فنی منطقه ای حضور دارند .

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری