سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-09 / 15:52:00

31 خانه جوان تا پایان دولت یازدهم احداث می شود

    معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان از احداث 31 خانه جوان تا پایان دولت یازدهم خبرداد و گفت: تاکنون 10 خانه جوان در کشور ساخته شده است. […]

31 خانه جوان تا پایان دولت یازدهم احداث می شود

معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان از احداث 31 خانه جوان تا پایان دولت یازدهم خبرداد و گفت: تاکنون 10 خانه جوان در کشور ساخته شده است.

محمدرضا رستمی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با نخبگان اجتماعی جوان و مراسم رونمایی از سامانه ثبت، تقاضا و صدور اعتبارنامه های سازمان های مردم نهاد جوانان که امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های ما در دو سال اخیر ضرورت نهادسازی اجتماعی و بسیج اجتماعی جوانان در حوزه های مختلف بوده و این نهادسازی به عنوان یک اولویت اصلی در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام این که در هفته گذشته دهمین خانه جوان در کشور افتتاح شد، گفت: تا پایان دولت یازدهم تعداد خانه های جوان به 31 خانه می رسد که در این مکان سمن ها متمرکز می شوند و در واقع این کار گفتمان جدیدی است که در دولت یازدهم شکل گرفته است.

رستمی با بیان اینکه مشکلاتی در زمینه تشکیل و فعالیت سازمان های مردم نهاد جوانان وجود داشته است، گفت: از ابتدای دولت یازدهم مخالفت های بسیار زیادی با تشکیل سازمان های مردم نهاد جوانان وجود داشت.

وی در ادامه با اشاره به نگاه جوان هراسی که درگذشته در کشور وجود داشت، گفت: دولت تدبیر و امید تمام سعی خود را برای جلوگیری از توسعه این گفتمان جوان هراسی داشته است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر ضرورت تشکیل مجمع ملی جوانان، اظهار کرد: تشکیل این مجمع موجب افزایش نقش جوانان در تصمیم گیری ها می شود و ما به شدت درصدد راه اندازی این مجمع هستیم.

وی با اشاره به تعهد دولت برای ارایه مجوز به 2 هزار تشکل مردم تا پایان کار این دوره دولت، گفت: به دلیل فضای امنیتی در دولت قبل تعداد تشکل های مردم نهاد به 50 سمن کاهش یافته بود ولی اکنون یک هزار و 500 تشکل مجوز فعالیت گرفتند و در نظر داریم تا پایان کار دولت یازدهم این تعداد به 2 هزار تشکل مردم نهاد افزایش یابد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری