سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-02-28 / 15:02:00

قایقرانی دنبال دو رقمی کردن مدالهاست

    رئیس فدراسیون قایقرانی با تاکید بر اینکه این رشته صددرصد جز رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود، گفت: قایقرانی دنبال دو رقمی کردن مدال هاست. […]

قایقرانی دنبال دو رقمی کردن مدالهاست

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی پس از پایان مسابقات لیگ آب‌های آرام کشور در خصوص سطح این رقابتها گفت: برای نخستین بار مراسم اختتامیه لیگ قایقرانی در دو بخش زنان و مردان به صورت همزمان برگزار شد. ما هدفی جز ارتقای رنکینگ کاروان ایران در بازی‌های آسیایی نداریم. همچنین گوشه چشمی به المپیک پاریس داریم تا بتوانیم نتایج بسیار ارزنده‌ای را کسب کنیم.

وی با اشاره به شرایط قایقرانی ایران بعد از تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هم خاطرنشان کرد: به درخواست مربیان بعد از تعویق بازی‌ها یک هفته به قایقرانان استراحت دادیم و بعد از آن مجدداً اردوها را آغاز می‌کنیم. خوب بود که بازی‌های آسیایی برگزار می‌شد ولی حالا که به تعویق افتاده برنامه مناسب‌تری برای تیم‌ملی در نظر می‌گیریم تا بتوانیم رقبای بیشتری را پشت سر بگذاریم. در هر صورت اردوهای ما لغو نخواهد شد و تا جایی که امکان دارد به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کنیم که ضعف‌هایی که مربیان شناسایی کردند را برطرف کرده و آنها را به نقاط تبدیل کنیم تا در بازی‌های آسیایی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص عملکرد پاروزنان در مسابقات قهرمانی آسیا که ماه قبل به میزبانی تایلند برگزار شد هم گفت: بچه‌ها برای نخستین بار در بخش بزرگسالان ۲۵ مدال در آب‌های آرام کسب کردند و این نشان می‌دهد که پیشرفت خوبی داشتیم. در روئینگ نیز وقتی نازنین ملایی برای اولین بار در فینال B المپیک یازدهم شد، مشخص شد که مربیان کار خود را خوب انجام داده اند. مطمئن باشید که در تعویق بازی‌های آسیایی خیریتی وجود داشته است و هر زمان که این رقابت‌ها برگزار شود، قایقرانی برای دو رقمی کردن مدال‌های خود عازم این رویداد می‌شود.

وی در خصوص پیش بینی رنگ مدال‌های قایقرانی ایران در بازی‌های آسیایی هم بیان داشت: قایقرانی از بازی‌های آسیایی قطر مدال‌آوری خود را آغاز کرد و همیشه کمک حال رنکینگ کاروان ایران بوده است. من در مورد دو رقمی شدن تعداد مدال‌های قایقرانی صحبت کرده ام و معتقدم در صورت تحقق آن می‌توانیم رنکینگ ایران را ارتقا دهیم. ارتقا رنکینگ ایران به معنی کسب مدال طلا است. نمی‌توانم در مورد تعداد و رنگ مدال‌ها چیزی بگویم ولی این نوید را می‌دهم که قایقرانی صد درصد جز رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود.

وی ادامه داد: ما چند برنامه پیش رو داریم از جمله مسابقات قهرمانی جهان در بخش آب‌های آرام در رده سنی بزرگسالان در کانادا برگزار خواهد شد و مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر ۲۰ سال هم در مجارستان برگزار می‌شود. ورزشکارانی که با اعلام مربیان خود بتوانند نتایج مطلوبی کسب کنند به این دو رویداد اعزام می‌شوند. با توجه به تورم و مشکلات مالی نفراتی اعزام می‌شوند که بهترین نتیجه را کسب کنند.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که «بهمن نصیری به آذربایجان مهاجرت کرده و اینکه آیا قصد بازگشت به ایران را دارد یا خیر؟» هم گفت: نصیری مهاجرت کرده و این یک اتفاق معمول حتی در اروپا است به طوری که حتی برخی ورزشکاران آمریکا هم به اروپا یا سایر کشورها مهاجرت می‌کنند. بهمن نصیری قبلاً در آذربایجان بود و به درخواست مربی و فدراسیون به ایران آمد و فعالیت خود را شروع کرد. دوباره برنامه داشت که برود و این کار را هم انجام داد و امیدوارم یک روز به ایران برگردد. او از ایران فرار نکرده و به صورت قانونی مهاجرت کرده است و اتفاق خاصی نبود که بزرگ جلوه داده شود.
وی با اشاره به اینکه قول‌هایی که برای استخدام بهمن نصیری داده شد عملی نشد، اظهار داشت: همه می‌دانند که فدراسیون در ماجرای استخدام او مکاتبات زیادی انجام داد و کفش آهنی به پا کرد اما این موضوع عملی نشد و یا به نحوی که نصیری مد نظر داشت صورت نگرفت و در نهایت وی به کشور آذربایجان نقل مکان کرد.

سهرابیان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بهمن نصیری هرکجا هست سلامت باشد. درهای فدراسیون همیشه به روی او باز خواهد بود و هر زمان او و امثال بهمن نصیری‌ها بخواهند برگردند، با آغوش باز از آنها پذیرایی می‌کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری