سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-06-06 / 14:09:00

گام‌های بلندی برای تحقق دولت هوشمند برداشته شده است

    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا به امروز گام‌های بلندی در راستای تحقق دولت هوشمند و حکمرانی دیجیتالی برداشته شده است. […]

گام‌های بلندی برای تحقق دولت هوشمند برداشته شده است

عیسی زارع‌پور ظهر دوشنبه در جریان سفر یک روزه به زنجان در جمع خبرنگاران در خصوص نگاه دولت در بحث حکمرانی دیجیتالی و دولت هوشمند، اظهار کرد: دولت گام‌های بلندی را برای تحقق دولت هوشمند برداشته است.

وی راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را اولین گام در راستای تحقق دولت هوشمند برشمرد و افزود: این مهم در سال گذشته محقق شد و تقریباً همه دستگاه‌های دولتی در این پنجره حضور دارند و خدمات خود را از این طریق به مردم ارائه می‌دهند.

این مسئول با تاکید بر اینکه کیفیت خدماتی که دستگاه‌ها از این طریق به مردم ارائه می‌دهند را از هفته گذشته ارزیابی می‌کنیم، ادامه داد: این ارزیابی از آن جهت انجام می‌شود که بودجه دستگاه‌ها را متناسب با کاری که انجام می‌دهند، در اختیار آن‌ها قرار داده و موانع بر سر راه‌شان نیز برطرف شود.

وی با یادآوری اینکه امسال قرار است حداقل ۲۰ درصد خدمات دستگاه‌ها از این طریق به صورت هوشمند انجام شود، متذکر شد: لازمه این کار این است که همه استعلامات بین دستگاهی نیز باید برخط شود که این موضوع تا آذرماه امسال به طور کامل محقق خواهد شد.

زارع‌پور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های ارتباطی باکیفیت را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: امروز پروژه بزرگ شبکه فیبر نوری منازل کسب و کار در زنجان کلید خورده و قرار است تا اردیبهشت سال آینده این امکان برای مردم زنجان به عنوان یک زیرساخت ارتباطی فراهم شود.

وی تاکید کرد: برخی از امور را نیز نمی‌توان به روش سنتی انجام داد و باید به جد در بحث زیرساخت‌های حقوقی ورود کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات استان زنجان نیز اظهار کرد: امروز کمتر از ۲۰ درصد سهام شرکت مخابرات در اختیار دولت بوده و ۸۰ درصد آن در اختیار بخش خصوصی و مردم است و اگر مشکلی در این بخش داریم، مربوط به بخش خصوصی است و با وجود اینکه سهام‌دار عمده مخابرات نیستیم اما احساس دین نسبت به بازنشستگان می‌کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری