سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-08-22 / 15:35:00

۳۵ حلقه چاه درون میدانی پارس جنوبی حفاری می شود

    خجسته مهر از واگذاری حفاری ۳۵حلقه چاه درون میدانی پارس جنوبی با اعتبار یک میلیارد و۱۷۰ میلیون دلار و با هدف افزایش بهره وری و نگهداشت تولید گاز به ۴ شرکت حفاری واکتشاف و تولید ایرانی خبرداد. […]

۳۵ حلقه چاه درون میدانی پارس جنوبی حفاری می شود

به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: حفاری ۳۵ حلقه چاه درون میدانی در میدان مشترک پارس جنوبی با هدف افزایش بهره‌وری، حفظ و نگهداشت تولید از این میدان به صورت یک جا و در قالب چهار قرارداد به چهار شرکت حفاری و اکتشاف و تولید ایرانی واگذار شد.

به گفته این مقام مسئول حفاری ۳۵ حلقه چاه درون میدانی پارس جنوبی با صرف اعتبار یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار در مدت زمان حدود سه سال و با نظارت شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما انجام می‌شود.

معاون وزیر نفت افزود: واگذاری این پروژه عظیم به پیمانکاران داخلی از یک سو به توسعه صنعت گاز، حفظ تولید و رشد اقتصادی کشور کمک خواهد کرد و از سوی دیگر، باعث ایجاد اشتغال و ارتقای توانمندی‌های داخلی خواهد شد.

در ضمن گفتنی است که شرکت ملی نفت ایران درصدد است به زودی بسته‌های کاری مشابهی برای حفاری تعداد بیشتری چاه‌های درون میدانی به سایر پیمانکاران واجد صلاحیت واگذار کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری