سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-30 / 09:40:00

یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد

    یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی جایگزین تامین‌کننده کانادایی در صنعت مخابرات داخلی شد. […]

یک دانش بنیان ایرانی جایگزین شرکت کانادایی در صنعت مخابرات شد

دستگاهی به نام سیمولاتور کانال، قطعه‌ای است که صنعت مخابرات کشور آن را عموماً با خرید از یک شرکت کانادایی تامین می کرد. با خرید این شرکت از سوی یک شرکت آمریکایی و ایجاد تحریم و ممنوعیت فروش، فرصتی مغتنم در اختیار یک شرکت دانش بنیان ایرانی قرار گرفت تا نسبت به بومی‌سازی آن اقدام کند.

سروش اخلاقی اصفهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: از این قطعه در سیستم مخابراتی کشور برای تست عملکرد مودم استفاده می‌شود. این قطعه پیش از این در کشور تولید نمی‌شد و نیاز داخلی غالباً با خرید از یک شرکت کاندایی تامین می‌شد. این شرکت کانادیی از سوی یک شرکت آمریکایی خریداری شد و آنها دیگر حاضر به فروش این دستگاه در کنار محصولات دیگر به ایران نبودند.

این فعال فناور در ادامه اظهار کرد: با طرح موضوع در واحد R&D شرکت و با کمک از داشته‌های علمی و دانشگاهی کشور، ساخت این دستگاه در دستور کار قرار گرفت. خوشبختانه پس از ساخت، استفاده کنندگان داخلی، مراتب رضایت خود را از این محصول ابراز کردند که مایه سرافرزی، دانشمندان و مهندسین جوان سازنده بوده است.

 اخلاقی اصفهانی با اشاره به توانایی قابل توجه داخلی، افزود: قیمت محصول داخلی  در حدود یک هشتم محصول مشابه خارجی است و این مسئله  نشانگر این موضوع است که در صورت اتکاء به توان داخلی و خودباوری تا چه میزان می‌توان از خروج غیر ضروری ارز جلوگیری کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری