سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-09 / 11:20:00

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی : توسعه کیفی زیست‌بوم فناوری و نوآوری را به جهش تولید پیوند می‌زنیم

    رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: یکی از اولویت‌های ما در سال ۹۹، توسعه کیفی و محتوایی زیست بوم فناوری و نوآوری است. […]

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی : توسعه کیفی زیست‌بوم فناوری و نوآوری را به جهش تولید پیوند می‌زنیم

دکتر اسماعیل قادری فر گفت:  اگر زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی توسعه یابد، قدم بزرگی برای تحقق جهش تولید در کشور برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را به عنوان نهادی تسهیل‌گر در حوزه فناوری نوآوری می شناسیم، بیان کرد: به همین دلیل این نهاد برنامه‌های مهمی برای رونق دادن به تولید کشور و تحقق شعار امسال مبنی بر جهش تولید در دستور کار خود دارد.»

 رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  بیان کرد: در سال جاری تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی و درستی بین دانش‌بنیان‌ها و کسب‌وکارهای نوپا با بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی ایجاد کنیم تا با این کار به تحقق جهش تولید به کمک نوآوری در صنایع کمک کنیم.

وی ایجاد و ارتقای روحیه نوآوری در صنایع کلیدی را یکی از ضروریات این کار دانست و بر تزریق نوآوری به صنایع مادر و بزرگ کشور برای ایجاد کشش بازار و رقابت میان کسب‌وکارها تاکید کرد.

قادری‌فر ادامه داد: امسال تلاش می‌کنیم جهش تولید در کشور را با کمک نقش آفرینی عناصر فعال زیست بوم فناوری و نوآوری محقق کنیم؛ زیست بومی که با هدف ایجاد اقتصاد دانش بنیان در کشور شکل گرفته است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری