سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-10 / 15:50:00

پیشی گرفتن تولید مقالات زیست فناوری از سایر مقالات

    رتبه ایران از نظر تولید مقالات علمی در دنیا ۱۶ و در تولید مقالات زیستی رتبه ۱۳ است این بدان معناست که جایگاه زیست فناوری ۴ رتبه بالاتر از دیگر حوزه‌های علمی است. […]

پیشی گرفتن تولید مقالات زیست فناوری از سایر مقالات

دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت:ما تلاش می‌کنیم رتبه ایران را در حوزه زیست‌فناوری در آسیا ارتقا دهیم؛ تلاشی که تا همین امروز هم ما را از اهداف سند چشم انداز جلوتر انداخته است.    

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اگر رتبه ایران در حوزه زیست فناوری را با سند چشم انداز مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که حوزه زیست فناوری از سند چشم انداز خیلی جلوتر است و در منطقه رقیبی نداریم.

به گفته وی، رتبه ایران از نظر تولید مقالات علمی در دنیا شانزدهم است که این رتبه در حوزه مقالات زیستی به مقام سیزدهم رسیده است. یعنی ۴ رتبه بالاتر از دیگر حوزه‌های علمی.

وی ادامه داد: این افتخار جز با تلاش و همت متخصصان و نخبگان ایرانی به دست نیامده است. اتفاقی که ایران را در میان کشورهای بزرگ و قوی زیستی در دنیا قرار داده است. در این شرایط سخت جهانی داروهای تولیدی ایرانی به دیگر کشورها صادر می شود و نام ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان دارو در جهان مطرح است.

قانعی در ادامه بیان کرد: ما در تلاش هستیم تا زیست فناوری را به قله‌های جهانی برسانیم و توانمندی ها و ظرفیت های جوانان کشور را به دنیا اثبات کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری