سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-12 / 16:36:00

شروع دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست

    سرپرست باشگاه ماشین سازی گفت: ازسرگیری مجدد لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست و صرفا جنبه پر کردن تقویم را دارد. […]

شروع دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست

به نقل از روابط عمومی باشگاه ماشین سازی تبریز، حسن آذرنیا با اشاره به مباحث مطرح شده درباره شروع مجدد لیگ برتر فوتبال گفت: اکنون بیش از دوماه از آخرین بازی برگزار شده لیگ گذشته است و همه تیم‌ها بدون تمرین و بلاتکلیف مانده‌اند که تاکنون این امر در تاریخ فوتبال ایران و دنیا بی‌سابقه است.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی در ادامه اظهاراتش افزود: براساس اصول حرفه‌ای فوتبال وقتی بازی‌ها و تمرینات تیم‌ها بیش از دوماه تعطیل می‌شود برای از سرگیری رقابت‌ها حداقل باید ۶ هفته برای آماده سازی جسمانی و تاکتیکی مجدد تیم‌ها زمان صرف می‌شوند که چنین امری در شرایط فعلی و نزدیکی زمان شروع فصل آینده عملاً امکان پذیر نیست.

آذرنیا با تاکید بر اینکه علاوه بر آمادگی جسمانی و تاکتیکی اعضای تیم باید از لحاظ روحی و روانی نیز آمادگی لازم کسب کنند، اضافه کرد: برگزاری مسابقات باعث وارد آمدن فشار به بازیکنان و زمینه سازی برای مصدومیت آنان می‌شود و علاوه بر این درصورت از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی قطعاً شاهد افت فنی تیم‌ها و کاهش کیفیت مسابقات خواهیم بود. واقعاً جای تعجب دارد که عده‌ای بدون ارزیابی شرایط موجود و در نظر گرفتن تبعات غیر قابل جبران، خواستار برگزاری مسابقات هستند.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی افزود: وقتی کشورهای صاحب نام دنیای فوتبال مانند فرانسه، آرژانتین و هلند که فوتبال در آنها به عنوان صنعت و تجارت تعریف شده و تمامی اصول حرفه‌ای باشگاهداری از جمله آیتم‌های درآمدزایی همچون حق پخش و فروش بلیت و غیره… رعایت می‌شود، با وجود ضرر مالی فراوان تصمیم به نیمه‌تمام ماندن مسابقات گرفته‌اند، چگونه است در فوتبال ما که اساساً بحث درآمدزایی باشگاه‌ها موضوعیت ندارد، قصد برگزاری مسابقات در شرایط بحرانی کنونی را داریم؟

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا کسی می‌تواند مسئولیت تبعات این امر را بر عهده بگیرد؟ بیان کرد: وقتی هنوز شرایط برای امور عادی و الزامی جامعه مانند بازگشایی کامل مراکز آموزشی، خدماتی و حتی مطب‌های پزشکان متخصص فراهم نیست، چرا برخی به برگزاری مسابقات فوتبال که صرفاً جنبه سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت برای مردم دارد، اصرار دارند؟

حسن آذرنیا با اشاره به دستورالعمل اخیر کمیته پزشکی فیفا درخصوص ممنوعیت برگزاری لیگ‌های فوتبال تا اطلاع ثانوی، عنوان کرد: در جایی که عالی‌ترین ارگان تصمیم‌گیری فوتبال دنیا از سرگیری مسابقات را ممنوع اعلام می‌کند، چگونه افرادی در فوتبال ایران دنبال برگزاری مسابقات به هر قیمت هستند؟

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی درپایان اظهاراتش تاکید کرد: از سرگیری مسابقات لیگ‌برتر در شرایطی که هنوز از شیوع کرونا جلوگیری نشده، حتی بدون تماشاگر هم به هیچ عنوان قابل درک نیست و صرفاً جنبه پر کردن تقویم را دارد و فاقد کیفیت و ارزش رقابتی خواهد بود، امیدوارم متولیان امر با در نظر داشتن تمامی جوانب تصمیم مناسب را اتخاذ کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری