سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-13 / 11:39:00

فدراسیون یک ماه با من مذاکره کرد

    سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه فدراسیون فوتبال یک ماه و نیم با او برای حضور در تیم ملی مذاکره کرده بود، به مطرح شدن حضور استراماچونی در تیم ملی به جای اسکوچیچ واکنش نشان داد. […]

فدراسیون یک ماه با من مذاکره کرد

امیر قلعه نویی درباره اتفاقات رخ داده پیرامون انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال و اینکه بعد از بازی با نام او و  علی دایی در نهایت دراگان اسکوچیچ انتخاب شد، گفت: آقای دایی انسان و مربی بزرگی است. من درباره خودم صحبت می کنم. با اسم من بازی نشد. ما چندین جلسه با فدراسیون داشتیم. آقایان حتی به اصفهان آمدند و مذاکرات حدود یک ماه و خرده ای طول کشید. با آقای علی نژاد (معاون وزیر ورزش) صحبت کردیم. آنها هم با مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه در جلسه تلفنی صحبت کردند. تعهدی که به سپاهان داشتم دغدغه من بود. با اسم من بازی نشد.

وی افزود: برای من یک ماه و نیم با بنده مذاکره شد. حتی آقایان کشوری فرد و بهاروند به اصفهان آمدند و جلسه در اصفهان برگزار شد. آقای علی نژاد چندین بار با بنده صحبت کرد. من گفتم رضایت مسئولان سپاهان را بگیرید اما آقای عظیمیان (مدیرعامل شرکت فولاد سپاهان) مخالفت کرد و کارخانه فولاد ساعت ۱ بامداد بیانیه داد. من هم گفتم مثل سرباز وطن هر کاری از دستم بر بیاید برای تیم ملی انجام می دهم. مثل دفعه اول که در بدترین شرایط به تیم ملی آمدم و نتایج خوبی گرفتم. با اینکه کم لطفی هایی صورت گرفت مثل همان پروژه دادگاه در رسانه ملی. عده ای منافعشان با حضور قلعه نویی قطع می شد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تاکید کرد: الان شرایط تیم ملی شرایط بدی نیست. من به خاطر تعهدی که به تیمم و طرفداران سپاهان داشتم نیامدم. کارخانه سپاهان هم بیانیه ای را صادر کرد.

قلعه نویی در پاسخ به این سئوال که آیا اسکوچیچ با فکر انتخاب شده است؟ گفت: این همه مدیر آمده؛ آیا همه لیاقتش را داشته اند؟ بحث من فقط در فوتبال نیست؛ چه کسانی که از بیرون فوتبال آمدند و چه کسانی که پست هایی داشتند. آیا حقشان این جایگاه ها بوده است؟ در یک دوره مدیریتی ۱۷ هزار مدیر عوض می شود. سال های گذشته هم این اتفاقات رخ داده است. آقایان یک پست گرفته اند و ۱۷ هزار مدیر جابجا کرده اند.

وی درباره مطرح شدن نام استراماچونی برای تیم ملی در این وضعیت ادامه داد: اسکوچیچ آدم تحصیلکرده بوده و سابقه داشته است و نتایج بدی هم نگرفته است. چون فوتبال نیست باید این بازی ها انجام شود اما باید یک جور رفتار کنیم که شخصیت آدم ها حفظ شود. الان مد شده است هرکسی هرچه دلش می خواهد می گوید تا جایگاهی پیدا کند. ارزشمداری و کرامت نه در فوتبال که در خیلی جاها نیست. بعضی از آدمها اعتقاد دارد بدنامی بهتر از بی نامی است. می آیند مصاحبه می کنند تا روی بورس باشند. احترام، شخصیت و کرامت آدم ها مهم است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اظهار کرد: اسکوچیچ آمده و هنوز اتفاقی نیفتاده است که اینطور قضاوتش می کنیم. در مملکت ما از این مسائل زیاد است. آیا فلان مدیر کل لیاقت داشته انتخاب شود؟

قلعه نویی که با رادیو جوان گفتگو می کرد، با بیان اینکه فوتبال تریبون دارد یادآور شد: اینقدر که اسم رئیس فدراسیون فوتبال می آید شاید اسم رئیس جمهور نیاید. یکسری آدمها در تریبون فوتبال غرق می شوند. فلان مدیر چند سال است رفته ولی ۲ هزار مصاحبه درباره فوتبال کرده است. اگر قابلیت داشتند چرا در رشته خودشان استفاده نشدند؟ چرا باید امثال دادکان و مصطفوی از فوتبال بیرون باشند؟

وی درباره اینکه مطرح شدن بحث تغییر سرمربی در این شرایط به خاطر مشکلات مدیریتی است، گفت: مشکل بالاتر از مدیریت است. مشکل این است که ما برنامه و سیستم نداریم. اگر برنامه داشته باشیم هر اتفاقی رخ بدهد ۵ تا ۱۰ درصد بالا پایین می شود. مگر تیم ملی آلمان قهرمان جهان نشد. بعد از آن «یواخیم لو» بدترین نتایج تاریخ آلمان را هم گرفت ولی در تیم ملی آلمان ماند. ما تا برنامه نداشته باشیم همین «باری به هر جهت» است.

قلعه نویی ادامه داد: باید به اسکوچیچ وقت بدهیم. او  انتخاب شده و از جنس فوتبال است. این مربی که از غیر فوتبال نیست. همه باید به او کمک کنیم. من کاندیدای اصلی هدایت تیم ملی بودم و به خاطر تعهدم گفتم نه ولی الان می گویم همه به اسکوچیچ کمک کنیم. یک روز راجع به کی روش صحبت کردم و گفتم همه به خاطر ایران باید حمایتش کنیم و الان هم همینطور است.

سرمربی سپاهان در پایان گفت: منچستریونایتد بعد از فرگوسن هنوز شرایط ایده آل پیدا نکرده است. باید به اسکوچیچ کمک کنیم. بازیکنان خوب و بزرگی در فوتبالمان داریم. به علی نژاد و بهاروند هم گفتم؛ ما الان چند تیم ملی داریم. اگر این تیم ملی را یک تیم کنیم و مدیر و بازیکن جایگاهش را بداند تیم ملی راحت صعود می کند.(به جام جهانی)

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری