سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-17 / 12:35:00

تراشه قدرتمند مدیاتک بازی با گوشی را راحت می‌کند

    در حالی که شرکت کوالکوم با عرضه تراشه‌های قدرتمند اسنپ دراگون ۸۰۰ و۷۶۵ در تلاش برای فتح بازار گوشی‌های هوشمند است، مدیا تک با یک تراشه استثنایی به میدان آمده است. […]

تراشه قدرتمند مدیاتک بازی با گوشی را راحت می‌کند

به نقل از اسلش گیر، مدیا تک از عرضه تراشه تازه ای به نام هلیو جی ۸۵ خبر داده که اجرای روان بازی‌های سنگین و پیچیده ویدئویی را بر روی این گوشی‌ها ممکن می‌سازد.

ظاهراً مدیا تک تراشه Helio G۸۵ را برای نصب بر روی برخی گوشی‌های میان رده و پرچمدار در نظر گرفته تا توان آنها برای اجرای اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سنگین را ارتقا دهد. با این حساب در آینده نزدیک شاهد تحول در توان سخت افزاری گوشی‌های نه چندان گران قیمت خواهیم بود.

در این تراشه از پردازنده گرافیکی ARM Mali-G۵۲ با حداکثر سرعت یک گیگاهرتز استفاده شده است. همچنین از فناوری جدیدی موسوم به هایپرانجین برای افزایش توان پردازش تراشه یادشده در زمان اجرای بازی‌های ویدئویی پرتحرک استفاده شده است.

تراشه یادشده هشت هسته‌ای بوده و توان پردازش دو هسته Cortex-A۷۵ آن بیشتر از باقی هسته‌های کم مصرف Cortex-A۵۵ است. این تراشه از دوربین‌هایی با حداکثر دقت ۴۸ مگاپیکسل و گوشی‌های نسل چهارم با امکان نصب دو سیم کارت پشتیبانی می‌کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری