سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-18 / 17:11:00

آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

    رئیس پژوهشگاه فضایی ایران برای همکاری‌های مشترک این پژوهشگاه با نیروی هوایی ارتش در حوزه علوم و فناوری فضایی، اعلام آمادگی کرد. […]

آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در دیدار با امیر سرتیپ خلبان حبیبی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در محل این پژوهشگاه، گفت: رویکرد پژوهشگاه فضایی ایران، کاربردی کردن فناوری فضایی و قراردادن این فناوری‌ها در سبد مصرف صنایع است.

وی به تشریح فعالیت‌های پژوهشگاه فضایی در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی، خدمات فضاپایه، پیشران‌ها، توسعه فناوری‌های فضایی و ایجاد زیرساخت‌های آزمایشگاهی پرداخت و گفت: رویکرد ما این است که دانش و فناوری فضایی را کاربردی کنیم تا بخش‌های مختلف صنعتی کشور بتوانند از این فناوری‌ها استفاده کنند.

صمیمی افزود: اکنون، برخی از محصولات این پژوهشگاه در مرحله تجاری‌سازی قرار دارد و بدین جهت با بخش‌های دولتی و خصوصی در مذاکره هستیم تا از این دستاوردها در داخل استفاده بهینه شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اظهار آمادگی این پژوهشگاه در انجام تعاملات و همکاری‌های مشترک با نیروی هوایی در حوزه علوم و فناوری فضایی، تصریح کرد: این همکاری باعث هم‌افزایی نیروها و امکانات شده و کارها با سرعت و کیفیت بهتری به انجام می‌رسد.

در این جلسه، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز گفت: فعالیت‌هایی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های آن در عرصه فضایی صورت گرفته، برای پیشبرد فعالیت‌های فضایی کشور ارزشمند و موثر است و این فرماندهی از این همکاری‌ها استقبال کرده و پیگیر انجام آن است.

وی از دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و مرکز آزمون و یکپارچه سازی بازدید کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری