سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-16 / 09:42:00

رضا اطری: تمریناتم را در اوج کرونا هم کاهش ندادم

    آزادکار سبک وزن تیم ملی کشتی ایران که سهمیه المپیک را هم برای ایران کسب کرد با وجود شیوع کرونا و تعطیلی اردو، همچنان مشغول تمرینات منظم آماده سازی است. […]

رضا اطری: تمریناتم را در اوج کرونا هم کاهش ندادم

رضا اطری آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، موفق به کسب سهمیه المپیک شد. هر چند او نتوانست در دیدار رده بندی رقابتهای جهانی ار سد حریف هندی بگذرد و سوم شود، اما کشتی‌های خوبی گرفت و توانست تا حدی خیال کادر فنی در سبک وزن را آسوده کند.

رضا اطری که تمرینات خود را همچنان با وجود تعطیلی اردوهای تیم ملی در شهر زادگاهش پیگیری می کند ، گفت: بعد از کسب سهمیه المپیک، روحیه و انگیزه من دو چندان شد تا بتوانم در المپیک به میدان بروم. به همین دلیل با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردوها، همچنان به تمریناتم ادامه دادم، چراکه برای ماندن در اوج و حفظ آمادگی مطلوب، نباید از کوران تمرینات فاصله گرفت. طبیعتا با وجود محدودیت های ویژه به دلیل کرونا، تمریناتم را بصورت انفرادی یا به همراه برادرم در خانه و ساحل دریا می دهم.

وی با اشاره به شرایط خودش در طرح چرخه انتخابی و رسیدن به دوبنده تیم ملی گفت: با توجه به چرخه انتخابی و همچنین وضعیت کشتی گیرانی که سهمیه المپیک را در رقابتهای جهانی کسب کرده اند، من و برخی از کشتی گیران از نخستین مرحله چرخه انتخابی یعنی رقابتهای قهرمانی کشور معاف هستیم. اما باید در رقابتهای جام تختی به همراه نفرات برتر قهرمانی کشور به میدان برویم.

ملی‌پوش بابلی تیم کشتی آزاد کشورمان افزود: بسیاری از کشتی گیران منبع درآمد ثابت و مشخصی ندارند و ما همچنان در طول سالهای حضور در سطوح ملی کشتی همواره نگران این موضوع هستیم. در نتیجه تنها امید ما حضور در رقابتهای لیگ برتر است تا بتوانیم از این طریق کسب درآمد داشته باشیم. من انتظار دارم مسئولان از ورزشکاران ملی که همه چیز خود را وقف ورزش و کسب افتخار می کنند، حمایت کرده و با این کار، امید و انگیزه مضاعفی برای جوانان ایجاد کنند.

اطری در پایان گفت: آنچه برای من اهمیت فراوانی دارد، رسیدن به دوبنده تیم ملی است. امیدوارم در نهایت کسی به این جایگاه ارزشمند برای حضور در المپیک برسد که از هر نظر لایق و شایسته بر تن کردن دوبنده تیم ملی ایران باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری