سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-21 / 16:30:00

سعادتمند تشریح کرد: خطراتی که استقلال را تهدید می‌کند

    مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص آخرین وضعیت مطالبات بویان و شفر، بازیکن و سرمربی پیشین این باشگاه توضیحاتی ارائه و تاکید کرد که تبعات این بدهی ها می‌تواند سقوط باشد. […]

سعادتمند تشریح کرد: خطراتی که استقلال را تهدید می‌کند

 احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال بعد از ظهر امروز در خصوص آخرین وضعیت مطالبات بویان نایدنوف و وینفرد شفر بازیکن و سرمربی سابق این تیم در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه توضیحاتی ارائه داد. 

سعادتمند در این خصوص اظهار داشت: ابتدا درگذشت یکی از اسطوره‌های بزرگ باشگاه را تسلیت عرض می‌کنم. پرویز خان ابوطالب یکی از اسطوره‌ها و بزرگان باشگاه استقلال بود، روحش شاد و یادش گرامی باد.

وی افزود: ما همیشه عنوان کرده‌ایم که با هواداران صداقت داریم و می‌خواهیم همه چیز را صادقانه به هواداران بگوییم. از آن جایی که من خودم را با هواداران در همه امور باشگاه و حتی در زمان شادی و غم شریک می‌دانم، صلاح دانستم دو موضوع بسیار مهم را در اینجا عنوان کنم.

مدیرعامل آبی پوشان تصریح کرد: موضوع اول ما، موضوع مطالبات آقای وینفرد شفر است. متاسفانه ما از فیفا ایمیلی را دریافت کردیم که تا پنج روز آینده باید پانصد و پنجاه هزار دلار معادل حدودا ۱۰ میلیارد تومان را به ایشان پرداخت کنیم. که اگر با کمی تدبیر در این قضیه برخورد می‌کردیم، این مبلغ شاید کمتر بود و می‌شد در موقع خودش پرداخت شود. با توجه به فرصت بسیار کمی که وجود دارد، الان این یک موضوع معضل بزرگی برای باشگاه محسوب می‌شود. 

سعادتمند اضافه کرد: موضوع دومی که خواستم با شما هواداران عزیز مطرح کنم، در خصوص بویان نایدنوف است. متاسفانه از سال نود و هفت قریب به سیصد و سی هزار دلار که نزدیک به شش میلیارد تومان حال حاضر است و با وجود سه نوبت اخطار به باشگاه جهت پرداخت این پول، این مبلغ پرداخت نشده است. نامه این موضوع هم با توجه به زمان کم موجود جهت پرداخت، به باشگاه واصل شده است. 

وی بیان داشت: این موارد تبعات زیادی برای باشگاه دارد. این تبعات می‌تواند شامل کسر امتیاز، محرومیت از نقل و انتقالات و جرایم سنگین دلاری و ارزی و خدایی نکرده حتی سقوط به دسته‌های پایین‌تر باشد. اگر این موارد در زمان خودش انجام می‌شد و به این شکل جمع نمی‌شد، براحتی می‌شد از پس آن بر آمد ولی ما ظرف چند روز قریب به یک میلیون دلار اعتبار نیاز داریم در صورتی که در تلاش بودیم که بخش دیگری از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم که با روحیه بالاتری در مسابقات شرکت کنند. از این موضوع خوشحال بودیم که قبل از بازی با فولاد می‌توانیم مبالغی را به بازیکنان پرداختی داشته باشیم و یا در راستای حمایت از پیشکسوتان عزیز اقداماتی داشته باشیم و اقداماتی در خصوص تیم‌های پایه و تقویت آکادمی داشته باشیم. 

مدیرعامل استقلال خاطرنشان ساخت: با این‌حال این موارد به باشگاه تحمیل شده و البته این را به هواداران عزیز بگویم که ما در درجه اول از خدا کمک می‌گیریم و شک نداریم خداوند به ما کمک می‌کند. در درجه دوم خواهش می‌کنم شرکت‌ها و موسسات حقوقی که به باشگاه استقلال بدهکار هستند، مجددا تکرار می‌کنم، خواهش می‌کنم مطالبات باشگاه استقلال را پرداخت کنند. یک سال، دو سال، سه سال، نتوانستیم مطالباتمان را وصول کنیم، در قالب مذاکره و گفت‌وگو مجددا از این عزیزان می‌خواهم که مطالبات باشگاه را پرداخت کنند چون در غیر این صورت مجبوریم که به لحاظ قضایی وارد موارد خاص خودش شویم. از دوستانی که در ماجرای دیاباته به ما کمک کردند، مجددا درخواست می‌کنم به باشگاه خودشان کمک کنند. از هواداران عزیز کمک مالی نخواهم خواست ولی هر ایده و تفکری که می‌توانند به ما بدهند را انتظار دارم که به ما این ایده‌ها را بدهند تا از این بحران خارج شویم. 

وی افزود: امیدوارم ما هم از این بحران خارج شویم هرچند زمان کمی داریم. شک ندارم خداوند ما را کمک خواهد کرد و با کمک دوستانمان و شما هواداران قطعا از این شرایط خارج خواهیم شد. 

سعادتمند در خاتمه گفت: در هرحال خواستم این موارد را به سمع و نظر شما برسانم که چیزی حدود هفده هجده میلیارد تومان باید به یکباره تهیه کنیم تا از این مخمصه‌ای که از سنوات گذشته به ما وارد شده، خارج شویم. به امید گذر از این بحران، امیدوارم که دعای خیر شما عزیزان همچنان پشت سر این باشگاه باشد تا مرحله به مرحله مشکلات را برطرف کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری