سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-23 / 10:32:00

پرهیزکار : ۴ پیشنهاد خوب به AFC داده‌ایم

    رئیس کمیته فوتسال ایران با اشاره به احتمال برگزاری جام ملت‌ها در آبان، گفت: چهار پیشنهاد خوب از جمله افزایش تعداد نمایندگان ایران در جام باشگاه‌های آسیا را به AFC ارائه داده‌ایم. […]

پرهیزکار : ۴ پیشنهاد خوب به AFC داده‌ایم

پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال ایران ، درباره آخرین وضعیت زمان برگزاری جام ملت های فوتسال آسیا که گفته می شود آبان ماه خواهد بود، گفت: هنوز نامه رسمی برای ما نیامده است. از چند کشور که با آنها در ارتباط هستیم پیگیری کرده ایم که آنها هم آبان را تأیید کرده اند.

برای ما آبان بهتر از مرداد است
وی افزود: به هر حال برگزاری این مسابقات در آبان ماه، بهتر از مرداد است. در این صورت حداقل برای برنامه ریزی و برگزاری بازی های دوستانه فرصت داریم. چرا که برای مرداد ماه زمان کافی در اختیار نداشتیم. همچنین ممکن بود بازیکنان دچار آسیب جدی بشوند و کیفیت مسابقات هم پائین بیاید.

تورنمنت کاسپین را قبل از جام ملت‌ها برگزار می کنیم
رئیس کمیته فوتسال ایران در ادامه و در پاسخ به این سوال که در صورت برگزاری جام ملت ها در آبان ماه، تورنمنت کاسپین چه زمانی برگزار می شود؟ گفت: تلاش ما این است که تورنمنت کاسپین را قبل از جام ملت های آسیا برگزار کنیم. فکر می کنم اواخر شهریور ماه بتوانیم این بازی ها را برگزار کنیم.

دعوت ایران از لیتوانی برای حضور در تورنمنت تایلند
پرهیزکار در ادامه درباره وضعیت تورنمنت بین المللی تایلند و انتخاب تیم چهارم این تورنمنت بعد از ایران و اسپانیا، تصریح کرد: نظر ما این بود که کشور لیتوانی به عنوان میزبان جام جهانی هم در تورنمنت تایلند حاضر باشد. صحبت های شفاهی با مسئولان فوتسال این کشور انجام داده ایم و آنها هم موافقت اولیه خود را اعلام کرده اند. از تایلند درخواست کرده ایم مکاتبات لازم را با لیتوانی انجام بدهند. از سوی دیگر روابط تایلند با اسپانیا هم مناسب است و طبق ادعای تایلندی ها، این تیم هم در تورنمنت حاضر خواهد شد.

تاریخ تورنمنت تایلند قطعی نیست
وی ادامه داد: تایلندی ها یکی دو تاریخ برای برگزاری این تورنمنت مدنظر دارند اما قطعی نشده است. من هم اخیراً این موضوع را پیگیری نکردم اما فکر می کنم نزدیک به بازی های آسیایی، این تورنمنت برگزار شود.

۴ پیشنهاد خوب به AFC دادیم
رئیس کمیته فوتسال ایران در بخش دیگری از صحبت هایش در واکنش به درخواست برخی از باشگاه های ایران برای افزایش تعداد سهمیه کشورمان در جام باشگاه های آسیا، خاطرنشان کرد: سال قبل یک کارگاه دو روزه با حضور روسای کمیته فوتسال تمام کشورها در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد. ما چهار پیشنهاد خوب به AFC ارائه دادیم که همه حاضران هم از آن استقبال کردند. تصویب نهایی آن به تصمیم هیئت رئیسه کنفدراسیون بستگی دارد.

ایران، تایلند و ژاپن باید دو نماینده در جام باشگاه‌های آسیا داشته باشند
پرهیزکار افزود: یکی از پیشنهادات ما همین افزایش تعداد تیم های جام باشگاه های آسیا بود. درخواست کردیم کشورهایی که در فوتسال آسیا حرفی برای گفتن دارند از جمله ایران، ژاپن و تایلند دو نماینده در جام باشگاه ها داشته باشند. در این صورت ما می توانیم یا نایب قهرمان لیگ را به این مسابقات بفرستیم یا جام حذفی خود را تقویت کنیم و قهرمان را به همراه قهرمان لیگ به مسابقات آسیایی اعزام کنیم.

پیشنهاد برای افزایش پاداش و جایزه قهرمان آسیا
رئیس کمیته فوتسال ایران تأکید کرد: یکی دیگر از پیشنهادات ما افزایش مبلغ جایزه مسابقات جام باشگاه های آسیا برای قهرمان بود تا حداقل انگیزه تیم ها از حضور در این جام بیشتر شود. پیشنهاد سوم افزایش پاداش قهرمان جام ملت های آسیا بود تا بخشی از هزینه های تیم قهرمان جبران شود.

ارائه طرح برگزاری جام باشگاه‌های بانوان آسیا
وی یادآور شد: یکی دیگر از پیشنهادات ما برگزاری جام باشگاه های فوتسال آسیا برای بانوان بود که حداقل با ۶ یا ۸ کشور آغاز شود. این موضوع پویایی فوتسال در آسیا را در پی خواهد داشت. به ما اعلام کردند باید بخش های مختلف AFC این پیشنهادات را بررسی و چکش کاری کنند.

مهدی تاج هنوز رئیس است
پرهیزکار در پاسخ به این سوال که آیا مهدی تاج رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال همچنان رئیس کمیته فوتسال آسیا است؟ گفت: بله؛ ایشان هنوز رئیس و تصمیم گیر اصلی است اما تصویب چنین پیشنهاداتی صرفاً در حیطه اختیار کمیته فوتسال آسیا نیست. بلکه باید بخش های مختلف کنفدراسیون درباره آن تصمیم بگیرد. مشکل عمده کنفدراسیون هم همان بحث بودجه است اما اعتقاد داریم اگر پیشنهادات ما عملی شود، تحول بزرگی در فوتسال آسیا رقم می خورد.

فوتسال با حضور استقلال و پرسپولیس تکان می‌خورد
رئیس کمیته فوتسال ایران همچنین در واکنش به احتمال تیم داری استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال اظهارداشت: این موضوع مرتبط با سازمان لیگ فوتسال است اما نظر شخصی ام این است که با حضور این دو تیم، فوتسال تکان می خورد. موافق حضور تیم هایی در لیگ برتر فوتسال هستم که پشتوانه خوبی از نظر مالی و تماشاگر دارد. به خصوص استقلال و پرسپولیس که برند فوتبال هم محسوب می شوند.

در جریان جزئیات بازگشت کفاشیان نیستم
وی درباره احتمال بازگشت علی کفاشیان رئیس سابق کمیته فوتسال به فدراسیون فوتبال تصریح کرد: کفاشیان ۹ سال رئیس فدراسیون بوده و از تجربه بالایی برخوردار است. ان شاءالله هر کسی در فدراسیون فعالیت می کند به فوتبال و فوتسال کمک کند. من در جریان جزئیات بازگشت ایشان نمی باشم.

حق فوتسال داشتن نماینده بیشتر در مجمع فدراسیون است
رئیس کمیته فوتسال ایران در پایان درباره احتمال افزایش نمایندگان فوتسال در مجمع فدراسیون فوتبال گفت: با من در این زمینه صحبتی نشده اما حق فوتسال است که تعداد بیشتری نماینده در مجمع داشته باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری