سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-24 / 12:11:00

هوش مصنوعی دست شستن افراد را بررسی می کند

    یک شرکت ژاپنی سیستمی شامل هوش مصنوعی ابداع کرده که شستن دست های افراد را رصد می کند و در صورتیکه شیوه شستشو مناسب نباشد، به آنها هشدار می دهد. […]

هوش مصنوعی دست شستن افراد را بررسی می کند

به نقل از دیلی میل، یک شرکت فناوری ژاپنی تصمیم دارد با استفاده از سیستم نظارتی جدیدی که روی سینک دستشویی نصب می شود، نحوه دست شستن افراد را بررسی کند. اگر افراد با عجله دستشان را بشویند یا از صابون کافی استفاده نکنند، این سیستم به آنها هشدار می دهد. این درحالی است که با شیوع ویروس کرونا کارشناسان بهداشتی به شستن صحیح دست ها تاکید دارند.

سیستم مذکور  با استفاده از هوش مصنوعی حرکات شستن دست را شناسایی می کند و Actlyzer نام دارد. شرکت Fujitsu Laboratories این سیستم را ابداع کرده و قصد دارد در بخش صنعت غذایی و سرویس های مربوطه، از آن استفاده کند.  

به گفته فوجیتسو این سیستم را می توان در بیمارستان ها، مدارس، هتل ها، استادیوم ها و بسیاری از محیط های عمومی دیگر که تعداد زیادی افراد از یک دستشویی استفاده می کنند، به کار برد.

سخنگوی این شرکت می گوید: در روزها و ماه های آینده شستن دست ها اهمیت بیشتری می یابد و برای فناوری ما در شرایط مختلف تقاضابه وجود می آید.

در سیستم  Actlyzer دوربین هایی که بالای سر افراد یا روی بخش های کناری سینک در دستشویی های عمومی نصب می شود تا شیوه دست شستن فرد را نظارت کنند.

 اگر شیوه دست شستن فرد صحیح باشد واژه OKروی نمایشگری که در نزدیکی وجود دارد، دیده می شود. اگر فرد دست خود را به شیوه نادرست بشوید،NG روی نمایشگر  نشان داده می شود.

 به گفته فوجیتسو این سیستم می تواند بیش از ۲ هزار حرکت مربوط به شستن دست را با دقت بیش از ۹۰ درصد شناسایی کند. سیستم مذکور ۶ مرحله اصلی برای شستن دست تعریف کرده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری