سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-25 / 13:15:00

نفوذ کرونا به کارخانه تسلا در کالیفرنیا

    طبق گزارشی جدید ۲ کارگر تاسیسات تسلا در ایالت کالیفرنیا پس از بازگشایی کارخانه به کووید۱۹ مبتلا شده اند. […]

نفوذ کرونا به کارخانه تسلا در کالیفرنیا

به نقل از سی ان ان، به نظر می رسد اوضاع در کارخانه تسلا واقع در کالیفرنیا چندان بر وفق مراد نیست.

ماه گذشته الون ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا  تهدید کرد که در صورت پایان نیافتن قرنطینه در ایالت کالیفرنیا، کارخانه خود را به ایالت دیگری منتقل می کند و حتی با شکایتی سعی کرد مقامات منطقه آلامدا را وادار کند عملیات در تاسیسات در فرمونت را از سر گیرد. همچنین ماسک یکی از مخالفان قرنطینه بود و آن را فاشیست خوانده بود.

اکنون گزارش واشنگتن پست نشان می دهد از زمان بازگشایی تاسیسات تسلا در فرمونت حداقل ۲ کارگر این واحد به ویروس کرونا مبتلا شده اند. در این گزارش ذکر شده ابتلای کارگران مذکور به مدیرانشان اطلاع داده شده است.

 تسلا تاکنون به سوالات در این باره پاسخی نداده است. طبق گزارش واشنگتن پست، کارگران مبتلا به کووید۱۹ به کار خود برنگشته اند اما همکاران آنها پس از ۱۴ روز قرنطینه درخانه، فعالیت خود در تاسیسات را از سر گرفته اند.

اما ویروس کرونا تنها چالش پیش روی تسلا نیست. این شرکت با مشکلاتی روز افزون برای تولید خودروی مدلY روبرو است. طبق اطلاعات مدلYپس از تکمیل در خط تولید نیازمند تعمیرات اساسی است. این خودرو ارزانترین و پرفروشترین اتومبیل تسلا به حساب می آید.

تعداد زیادی از خودروسازان به دلیل شیوع ویروس کرونا عملیات های تولیدی خود را ماه آوریل متوقف و در ماه می از سرگرفتند. شرکت هایی از جمله جنرال موتورز، فورد، فیات کرایسلر و فولکس واگن پس از آغاز دوباره فعالیت هایشان، از ابتلای برخی کارگرانشان به کووید۱۹ خبر داده اند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری