سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-06 / 12:05:00

وزنه‌برداری ایران و جهان همچنان زیر سایه سنگین کرونا

    یکی از پرافتخارترین رشته‌های ورزشی ایران در حالی روزهای باقیمانده تا المپیک را سپری می‌کند که فعلا تمامی برنامه‌هایش زیر سایه سنگین ویروس کرونا قرار دارد. […]

وزنه‌برداری ایران و جهان همچنان زیر سایه سنگین کرونا

فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان مثل تمامی رشته های ورزشی از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا، تمامی فعالیت های خود از جمله لیگ برتر و اردوهای تیم ملی را تعطیل کرد. بلاتکلیفی و تعطیلی که تا به امروز بطول انجامیده و هنوز مشخص نیست تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

فدراسیون وزنه برداری کشورمان با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و همچنین تصمیم فدراسیون جهانی، همچنان ناچار به تعطیل کردن تمرینات تیم ملی است. هر چند که ملی‌پوشان در شهر و دیار خود زیر نظر کادر فنی مشغول تمرینات انفرادی هستند، اما حضور آنها در اردوهای تیم ملی می تواند بسیار مفیدتر باشد.

در این راستا محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری با تشریح آخرین وضعیت ملی پوشان و اینکه چه زمانی اردوهای تیم ملی آغاز می شود، گفت: فعلا با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایطی که این مساله در تمامی امور کشورمان بوجود آورده، اردوی تیم ملی تعطیل است. ضمن اینکه از سوی فدراسیون جهانی هنوز زمان دقیق و نهایی مسابقات آسیایی و جهانی به هیچکدام از فدراسیون‌های ملی اعلام نشده و ما هم چاره ای جز انتظار برای صدور مصوبه جدید فدراسیون جهانی نداریم.

وی در خصوص نحوه تمرینات ملی پوشان وزنه برداری هم گفت: ملی‌پوشان در این مدت با برنامه تمرینی که از سوی کادرفنی به آنها داده شده در شهر خودشان بصورت انفرادی تمرین می کنند. البته فدراسیون به خوبی در جریان روند تمرینات ملی پوشان است که مشکل خاصی تاکنون در این روند وجود نداشته است.

 فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از لغو ۶ میدان بین المللی و رسمی مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا، ناچار شد تا تغییراتی را در سیستم کسب سهمیه المپیک بوجود آورد. رویدادهایی که طی ماه‌های مارس و آوریل یکی پس از دیگری لغو شد. فدراسیون وزنه برداری کشورمان هم همچون دیگر فدراسیون‌های المپیکی دغدغه فراوانی برای کسب سهمیه المپیک و درخشش در این بازیها دارد، اما فعلا باید منتظر صدور مجوز آغاز اردوهای تیم ملی و همچنین استارت برنامه‌های مدون خود در سالجاری باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری