سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-17 / 16:00:00

علم و فناوری بهترین راه نزدیک شدن ایران و روسیه است

    سفیر ایران در روسیه بهترین راه نزدیک شدن ایران و روسیه به یکدیگر را از طریق زبان علم و فناوری عنوان کرد. […]

علم و فناوری بهترین راه نزدیک شدن ایران و روسیه است

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه امروز در پنجمین نشست رؤسای برتر دانشگاه‌های ایران و روسیه که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: ما امروز وقتی به روابط ایران و روسیه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که روابط در حوزه‌های سیاسی، نظامی، دفاعی و امنیتی در حال گسترش است اما نیازمند این هستیم که بر روی اشتراکات فرهنگی دو کشور کار کنیم.

سفیر ایران در روسیه ادامه داد: باید بر روی اشتراکات فرهنگی کار کنیم تا دو ملت به یکدیگر نزدیک شوند. بهترین زبان برای نزدیکی دو کشور، زبان علم و فناوری است که با نزدیک شدن نیروهای علمی، تبادل دانشجو و تقویت زبان روسی و فارسی در دو کشور می‌توان این موضوع را محقق کرد.

مهدی سنایی سفیر سابق ایران در روسیه نیز در این جلسه گفت: ۵ سال از تأسیس اتحادیه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه می‌گذرد و خوب است اگر یک ارزیابی در خصوص اقدامات صورت گرفته تاکنون انجام شود.

سفیر سابق ایران در روسیه افزود: در خاطرم هست که در سال دوم یا سوم تشکیل این اتحادیه، بیش از ۵۰ سند امضا شده بود که قطعاً توفیقات زیادی را به همراه داشته است اما برای تداوم و تشدید این حرکت، نیازمند ارزیابی مجددی هستیم؛ چرا که در این بین برخی دانشگاه‌ها فعال‌تر بودند و برخی کمتر و لازم است نقاط قوت برجسته‌تر شود.

وی بیان کرد: معتقدم کرونا با همه سختی‌های که ایجاد کرده است اما در حوزه آموزش شاهد ارتباطات مجازی خوبی بودیم و وبینارهای آموزشی متعددی بین کشورها و مؤسسات آموزشی برگزار شد که نتیجه آن این بود که در هزینه تشریفات و اقامت صرفه جویی شد.

سنایی تاکید کرد: معتقدم اگر کرونا از بین رفت و محدودیت‌ها برداشته شد، بسیاری از عرصه‌های آموزشی و پژوهشی همچنان می‌تواند در بستر مجازی ادامه داشته باشند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری