سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-23 / 09:26:00

همکاری اپل و گوگل برای مقابله با گسترش ویروس کرونا

    اپل و گوگل مشغول توسعه فناوری مخصوص موبایل هستند که به کاربران هشدار می دهد در فاصله نزدیکی از یک فرد مبتلا به کووید ۱۹ قرار دارند. به این ترتیب از شیوع این ویروس جلوگیری می شود. […]

همکاری اپل و گوگل برای مقابله با گسترش ویروس کرونا

به نقل از بلومبرگ، اپل و گوگل گستره نفوذ خود بر بازار فناوری را ترکیب کرده اند تا به شیوه ای هوشمند با ویروس کرونا مقابله کنند.

این دو شرکت اعلام کرده اند مشغول توسعه یک فناوری مخصوص تلفن هوشمند هستند که به کاربران هشدار می دهد در فاصله نزدیکی از یک فرد مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته اند.

این قابلیت «ردیابی تماس» (contact tracing) نام گرفته و با ارسال به موقع اطلاعات درباره آنکه آیا فرد باید خود را قرنطینه کند یا آزمایش ابتلا به ویروس بدهد، در کاهش روند گسترش ویروس کرونا عملکرد موفقی داشته است.

اقدامات قبلی شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا روی تهیه منابع اطلاعاتی درباره کووید ۱۹بود. اما این شراکت نخستین اقدامی است که به طور موثر به کاهش گسترش همه گیری کووید ۱۹ کمک می کند.

اپل و آلفابت اعلام کرده اند نرم افزار مذکور را در اواسط ماه می عرضه می کنند. این نرم افزار به مقامات بهداشت عمومی اجازه می دهد تا عملیات ردیابی کاربران را انجام دهند.

همچنین این دو شرکت در ماه های آینده قابلیت هایی به سیستم های عامل خود می افزایند که برای استفاده از آنها نیاز به یک اپلیکیشن جداگانه نیست.

هنگامی که این طرح به طور کامل اجرا شود، دو شرکت می توانند آن را برای طیف وسیعی از جمعیت جهان ارائه کنند. این درحالی است که سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل در سراسر جهان حدود ۳ میلیارد کاربر دارند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری