سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-16 / 15:38:00

افزایش ۵ هزار بشکه ای تولید نفت میدان یاران جنوبی

    ظرفیت تولید نفت میدان مشترک یاران جنوبی با نصب دستگاه تفکیک‌گر سیار (MOS) ساخت داخل، با ۵ هزار بشکه افزایش به ۲۵ هزار بشکه در روز رسید. […]

افزایش ۵ هزار بشکه ای تولید نفت میدان یاران جنوبی

به نقل از وزارت نفت، همایون کاظمینی، سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی در شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)، با اعلام این خبر گفت: این برای نخستین بار است که دستگاه تفکیک‌گر سیار ساخت داخل در غرب کارون نصب و راه‌اندازی شده و این اقدام از حیث بهره‌مندی کامل از توان ایرانی بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: با نصب و راه‌اندازی این دستگاه، با هزینه میانگین معادل ۱۶.۵ سنت برای هر بشکه، بالغ بر ۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت یاران جنوبی اضافه شده است.

به گفته سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی در شرکت مهندسی و توسعه نفت، هم‌اکنون از ۱۲ حلقه چاه میدان یاران جنوبی نفت برداشت می‌شود و بهره‌برداری از ۶ حلقه چاه دیگر نیز در برنامه این میدان قرار دارد.

براساس این گزارش، پیش از این در فروردین‌ماه امسال، ۶ حلقه چاه میدان یاران جنوبی با وجود تمامی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به مدار آمد و با توجه به نصب دستگاه تفکیک‌گر سیار، روند افزایشی ظرفیت تولید این میدان مشترک ادامه یافت.

میدان نفتی یاران جنوبی در ۱۳۰ کیلومتری غرب اهواز، در مرز مشترک ایران و عراق واقع شده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری