سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-23 / 12:32:00

فعالیت بیش از ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان در استان تهران

    رئیس پارک فناوری پردیس گفت: در حال حاضر بیش از ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان و ۱۰ پارک علمی و فناوری در تهران و استان تهران مشغول فعالیت هستند. […]

فعالیت بیش از ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان در استان تهران

مهدی صفاری نیا در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور معاون علمی و فناوری، شهردار و استاندار تهران برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات مهم در حرکت علمی کشور، تکمیل زنجیره علم و فناوری است.

رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: این زنجیره از ایده و فکر شروع می شود و به علم و فناوری می رسد که در نهایت به تولید و بازار منتهی خواهد شد.

صفاری نیا با اشاره به وضعیت زنجیره تجاری سازی در استان تهران گفت: دانشگاه ها، شتاب دهنده ها، مراکز رشد، پارک های فناوری و شهرک های صنعتی از زنجیره های تجاری سازی ایده تا محصول و توسعه بازار هستند که بازیگران آن شرکت های صنعتی و فناور، نوپا و تیم های استارت آپی به شمار می روند.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از اعضای بنیاد ملی نخبگان، ۵۰۰ دانشگاه و پژوهشگاه در زنجیره تجاری سازی استان تهران هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۵۸ شتاب دهنده، ۵۸ سرمایه گذار خطرپذیر و ۴۲ مرکز نوآوری و فضای کار اشتراکی در تهران و استان تهران مشغول فعالیت هستند.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه همچنین ۵۴ مرکز رشد و هزار و ۲۲۷ تیم نوپا و نوآفرین در تهران و استان تهران فعالیت می کنند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ پارک علم و فناوری و ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان جزو زنجیره تجاری سازی در تهران و استان تهران هستند.

وی با بیان اینکه ۱۹ شهرک صنعتی در استان های تهران فعالیت می کنند، گفت: همچنین بر طبق آخرین آمار، ۲۰ درصد از صنایع کشور در شهر بزرگ؛ تهران و استان های آن هستند.

صفاری نیا با بیان اینکه باید تعامل بیشتری بین اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در تهران و استان تهران به وجود آید، گفت: همچنین ایجاد راهکارهای توسعه اشتغال در حوزه های فناوری و نوآوری از طریق مدل های توسعه کارآفرینی، ایجاد راهکارهای رفع موانع تولید فناورانه و اصلاح قوانین مرتبط به وجود آوردن راهکارهای جذب سرمایه بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در حوزه های فناورانه و ایجاد راهکارهای رفع نیازهای صنایع و نهادهای حاکمیتی استان به فناوری ها با رویکرد تمرکز در توان تولیدی شرکت های نوپا از عواملی هستند که می توانند در تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری تأثیرگذار باشند.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه همچنین برای تحقق این موضوع نیاز است طرح های توسعه ای نواحی نوآوری در استان تهران پیاده سازی شود، گفت: می بایست طرح های مدیریت اعتبارات تخصیص یافته برای توسعه فناوری و نوآوری در استان تهران برای تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری با یکدیگر اجرایی و پیاده سازی شود.

حسین صابری قائم مقام پارک پردیس نیز در این مراسم گفت: این مجمع برای حل مشکلات استان تهران با استفاده از توانمندی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری و نیز همدلی اعضای این اکوسیستم تشکیل شده است.

وی افزود: پارک های علم وفناوری با سایر دستگاه های دولتی در این مجمع هستند که سعی داریم در نشست های بعدی سایر دستگاه ها مانند گمرگ، مالیات و سایر دستگاه ها نیز حضور داشته باشند.

صابری عنوان کرد: امیدواریم بعد از برگزاری این مجمع انتقال تجربه، کوتاه شدن فاصله ها و  بهتر شدن انجام وظیفه را در تهران شاهد باشیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری