سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-29 / 11:24:00

نشت آمونیاک از بخش آمریکایی ایستگاه فضایی

    در ماژول آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی نشتی آمونیاک وجود دارد. به گفته کارشناسان این ماده با سرعت ۷۰۰ گرم در سال نشت می کند. […]

نشت آمونیاک از بخش آمریکایی ایستگاه فضایی

به نقل از اسپوتنیک، در قسمت آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی یک نشتی کوچک آمونیاک کشف شده است. سازمان فضایی روسیه با تایید این امر اضافه کرد این نشتی خطری برای خدمه ایستگاه فضایی نیست.

از آمونیاک برای انتقال گرما از ماژول آمریکایی به فضای خارج استفاده می شود. وجود مقدار معینی آمونیاک خطرناک نیست اما غلظت بالای آن برای سلامت انسان مضر است. 

در همین راستا منبعی آگاه در سازمان فضایی روسیه گفت: کارشناسان نشتی آمونیاک را در بخش خارجی ماژول آمریکا کشف کرده اند. ما هم اکنون مشغول بررسی این نشتی هستیم  که با سرعت ۷۰۰ گرم در سال پخش می شود. البته هیچ تهدیدی برای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی به حساب نمی آید.

سازمان فضایی روسیه اشاره می کند وضعیت مشابهی در سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داده بود اما  قبل از آنکه نیازی به خروج فضانوردان از ایستگاه باشد، برطرف شد.

در حال حاضر آناتولی ایوانشین، ایوان واگنر( فضانوردان روس) و کریستوفر کسیدی( فضانورد ناسا) در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری