سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-07-06 / 12:11:00

هوش مصنوعی میزان تنهایی افراد را تشخیص می‌دهد

    محققان دانشگاه کالیفرنیا از ابداع یک سیستم هوش مصنوعی جدید خبر داده‌اند که با بررسی الگوهای سخن گفتن افراد می‌تواند میزان تنهایی افراد را تشخیص دهد. […]

هوش مصنوعی میزان تنهایی افراد را تشخیص می‌دهد

به نقل از نیواطلس، این سیستم به خصوص برای بررسی میزان حس تنهایی افراد سالمند طراحی شده تا بتوان برای حل مشکلات بهداشتی و اجتماعی ناشی از انزوای آنها اقدامات اساسی انجام داد.

سیستم‌های هوش مصنوعی قبلاً با بررسی الگوهای سخن گفتن افراد موفق به شناسایی مشکلاتی همچون افسردگی، اختلال دوقطبی، برخی اختلالات روانی و غیره شده بودند. اما این اولین بار است که از آنها برای بررسی میزان تنهایی اشخاص استفاده می‌شود.

پژوهشگران می‌گویند پی بردن به سطح تنهایی افراد معمولاً از طریق پرسش از افراد یا با دیگر روش‌های پزشکی ممکن نیست و هوش مصنوعی می‌تواند در این زمینه کمک‌های شایانی به متخصصان بکند.

آزمایش این الگوریتم هوش مصنوعی بر روی ۸۰ فرد مسن به نتایج خوبی انجامیده و نتایج آن دقیق‌تر از مصاحبه‌های ۹۰ دقیقه‌ای با افراد کهنسال برای بررسی میزان حس تنهایی در آنها دانسته شده است. طراحی الگوریتم مذکور با همکاری شرکت آی بی ام صورت گرفته است. دقت این الگوریتم ۹۴ درصد برآورد شده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری