سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-24 / 14:34:00

معرفی ثروتمندترین ها در عرصه فناوری/ «جف بزوس» همچنان در صدر

    بر اساس تازه‌ترین فهرست منتشر شده توسط نشریه فوربس، اگر چه ویروس کرونا تعداد میلیاردرهای دنیا را کمتر کرده، اما تغییری در فرد صدر این لیست یعنی جف بزوس نداده است. […]

معرفی ثروتمندترین ها در عرصه فناوری/ «جف بزوس» همچنان در صدر

 به نقل از نکست وب، جف بزوس مؤسس و مدیرعامل شرکت آمازون کماکان ثروتمندترین فرد جهان است. هر چند تعداد میلیاردرهای دنیا از ۲۱۵۳ نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲۰۹۵ نفر در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

همچنین میلیاردهای دنیا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ فقیرتر شده و متوسط ثروت آنها از ۸.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در مجموع ثروت ۱۰۶۲ میلیاردر در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر شده و علت اصلی این مساله شیوع ویروس کرونا و به هم ریختگی وضعیت اقتصادی و بازارهای مالی جهان است.

هم اکنون بیشترین تعداد میلیاردرهای دنیا در آمریکا و سپس در چین زندگی می‌کنند. این دو کشور به ترتیب محل سکونت ۶۱۴ و ۴۵۶ میلیاردر جهان هستند.

جف بزوس برترین میلیاردر جهان با ثروت ۱۱۳ میلیارد دلاری برای سومین بار به عنوان برترین میلیاردر دنیا انتخاب شده و این در حالی است که وی پس از طلاق از همسر سابقش در سال گذشته مجبور شد ۳۸ میلیارد دلار از ثروتش را به وی بدهد.

یکی دیگر از چهره‌های برتر دنیای فناوری که در این فهرست حضور دارد اریک یوآن مدیر عامل شرکت زوم است. نرم افزار ویدئو کنفرانس این شرکت در ماه‌های اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا به شدت محبوب شده است. وی با ۵.۵ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۲۹۳ ثروتمندترین افراد جهان است.

رتبه دوم این فهرست کماکان به بیل گیتس مؤسس و مدیرعامل اسبق مایکروسافت اختصاص دارد که ۹۸ میلیارد دلار ثروت دارد و در سال ۲۰۲۰ توانسته یک و نیم میلیارد دلار به ثروت شخصی خود بیفزاید.

لری الیسون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، با ۵۹ میلیارد دلار ثروت شخصی در رتبه پنجم این فهرست قرار دارد. دیگر میلیاردر دنیای فناوری در این فهرست مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک است که با ۵۴.۷ میلیارد دلار فهرست در رتبه هفتم است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری