سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-08-18 / 16:35:00

جستجوی حیات در مریخ با بررسی خشک‌ترین نقطه زمین

    خاک رس موجود در معادن که در زمان وجود آب شکل گرفته‌اند بهترین سر نخ برای بررسی حیات در سیارات مختلف هستند و ناسا بر همین مبنا تحقیق در مورد زندگی در مریخ را ادامه می‌دهد. […]

جستجوی حیات در مریخ با بررسی خشک‌ترین نقطه زمین

به نقل از دیجیتال ترندز، محققان معتقدند زمانی موجودات میکروسکوپی در کره مریخ وجود داشته‌اند و قرار است مریخ نوردهایی مانند استقامت در این زمینه تحقیق کنند. برای افزایش دقت در پژوهش‌های انجام شده در این زمینه اطلاعاتی در مورد خاک رس موجود در خشک‌ترین نقطه کره زمین که صحرایی در کشور شیلی است، جمع‌آوری خواهد شد.

براساس بررسی‌های محققان دانشگاه کرنل صحرای آتاکاما در شیلی خشک‌ترین نقطه کره زمین است و بررسی وضعیت خاک رس این منطقه از جهان سرنخ‌هایی را برای تحقیقات مشابه در مریخ در دسترس دانشمندان قرار می‌دهد. در عمق ۳۰ سانتیمتری سطح این صحرا خاک رس معدنی وجود دارد که ریزارگانیسم هایی در آن زندگی می‌کنند و فرایندهای حیاتی رخ داده در این خاک‌های رسی مشابه با آن چیزی است که احتمالاً میلیاردها سال قبل در مریخ در جریان بوده است.

مریخ نورد استقامت به داده‌هایی که از این صحرا جمع‌آوری می‌شود، مجهز شده و سپس با استفاده از ابزار خاص خود به تحلیل صخره‌ها و خاک سیاره مریخ و لایه‌های زیرین آن می‌پردازد تا در نهایت مشخص شود آیا میلیون‌ها یا میلیاردها سال قبل حیات در سیاره مریخ وجود داشته یا خیر.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری