سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-25 / 11:28:00

تولید اپلیکیشن هشدار وجود بیمار کرونایی در اطراف

    سازمان سلامت همگانی انگلیس مشغول توسعه اپلیکیشنی است که وجود فردی با علائم ابتلا به ویروس کرونا را در نزدیکی کاربر به او هشدار می دهد. […]

تولید اپلیکیشن هشدار وجود بیمار کرونایی در اطراف

به نقل از ایندپندنت،  شرکت های فناوری مشغول توسعه یک اپلیکیشن موبایل برای سازمان سلامت همگانی انگلیس هستند که اگر کاربر در نزدیکی فردی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا باشد، به او اطلاع دهد.

یکی از کارشناسان می گوید: این اپلیکیشن را می توان راهی برای پایان دادن به قرنطینه به حساب آورد. همچنین این اپلیکیشن به طور واضح از محدودیت برای کاربران می کاهد.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس در این باره می گوید: اگر فردی علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد، می تواند به راحتی این علائم را به اپلیکیشن جدید سازمان سلامت همگانی اعلام کند. در مرحله بعد این اپلیکیشن پیام هشدار ناشناسی به کاربران دیگری ارسال می کند که طی چند روز اخیر با او در تماس بوده اند. 

همچنین اگر تایید شود فرد مبتلا به ویروس کرونا است، هشدار جدی تری به افرادی که با او تماس یا نزدیک او بوده اند ارسال می شود تا خود را قرنطینه کنند.

به گفته هانکوک دولت انگلیس برای توسعه چنین اپلیکیشنی مشغول همکاری با شرکت های فناوری بزرگ دنیا و کارشناسان ایمنی کلینیکی و اخلاق دیجیتال است.

به گفته تمام اطلاعات این اپلیکیشن  با توجه به بالاترین استانداردهای اخلاقی و امنیتی کنترل می شود و بیش از زمان مورد نیاز نگهداری نمی شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری