سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-02-04 / 12:10:00

علی اشکانی : نمی‌توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت

    سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است با توجه به پیشینه درخشان کشتی ایران در بازی‌های المپیک، همواره از این رشته توقع و انتظار کسب مدال وجود دارد. […]

علی اشکانی : نمی‌توان از کشتی ایران در المپیک توقع مدال نداشت

علی اشکانی  اظهار داشت: کشتی فرنگی ایران تاکنون ۵ سهمیه المپیک را کسب کرده و فقط یک سهمیه دیگر باقی مانده تا این تیم با ترکیبی کامل راهی المپیک توکیو شود. مطمئناً کادر فنی و نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم باید در آخرین فرصت خود در گزینشی بلغارستان بهترین استفاده را ببرند و آخرین سهمیه را کسب کنند. هر چند کار سختی نسبت به گزینشی در قاره آسیا پیش روی ملی پوش کشورمان خواهد بود، اما می‌توان امیدوار بود که تنها سهمیه باقیمانده ایران با تلاش کادر فنی و فرنگی کار اعزامی در بلغارستان به دست آید.

وی به پیشینه درخشان کشتی فرنگی در چندین دوره بازی‌های المپیک اشاره کرد و گفت: اینکه برخی در خصوص نتایج کشتی در المپیک معتقدند نباید در توکیو توقع چندانی از بچه‌ها داشت، زیاد منطقی و قابل قبول نیست. کشتی ایران همیشه در بازی‌های المپیک افتخارآفرین بوده و طبیعتاً مردم هم از کشتی گیران ملی خود توقع درخشش همیشگی را دارند. مردم ما عاشق کشتی هستند و به همین دلیل هم توقع دارند ملی‌پوشان ایران همواره موفق باشد. مطمئناً کسی نمی‌تواند این موضوع را نادیده بگیرد. البته باید تا حد امکان از کشتی‌گیران و مربیان حمایت کرد و به آنها انگیزه داد.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به کسب عنوان قهرمانی آسیا نیز ادامه داد: کسب عنوان قهرمانی در آسیا بی اهمیت و ساده نیست اما باید به آینده نگاه کرد و دوراندیش بود. کشورهای صاحب نام کشتی آسیا هیچگاه به دنبال قهرمانی در این قاره نیستند. کشورهایی مثل ژاپن، کره جنوبی و قزاقستان به تنها چیزی که می‌اندیشند کسب مدال در رقابتهای جهانی و المپیک است.

اشکانی در پایان گفت: باید به این واقعیت اشاره کرد آسیا مدتهاست برای کشتی ایران کوچک است و ما به عنوان یکی از قطب‌های اصلی کشتی دنیا باید به کسب مدال در رقابتهای جهانی و المپیک فکر کنیم. به هر حال امیدوارم بچه‌های ما بتوانند در المپیک توکیو هم بدرخشند، هر چند که می‌دانیم محدودیت‌های کرونایی و بلایی که این ویروس مرگبار سر جهان آورد، خیلی از شرایط همیشگی را تغییر داد.

 تیم ملی کشتی فرنگی پیش از این در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی صاحب سهمیه المپیک شده بود. در ادامه دو سهمیه دیگر هم توسط محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم در مسابقات گزینشی قزاقستان به دست آمد که البته حسین نوری در کسب سهمیه ۸۷ کیلوگرم ناکام ماند.

بدین ترتیب کشتی‌گیرانی که در گزینشی قاره‌ای موفق به کسب سهمیه المپیک نشده‌اند باید طی روزهای ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت‌ماه در رقابت‌های گزینشی صوفیه بلغارستان به میدان بروند و آخرین شانس خود را امتحان کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری