سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-06-24 / 11:30:00

کاهش ذخایر آمریکا به کمک نفت آمد

    شاخصهای قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به آماری که کاهش بیش از حد انتظار ذخایر آمریکا را نشان داد و دورنمای بهبود تقاضا، صعود کردند. […]

کاهش ذخایر آمریکا به کمک نفت آمد

 بهای معاملات نفت برنت با ۹۴ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۷۴ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۸ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۷۰ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه رسید.

معاملات نفت برنت روز سه شنبه با ۹ سنت افزایش و شاخص نفت آمریکا با یک سنت افزایش بسته شده بودند.

آمار موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت، بنزین و سوختهای دیگر آمریکا هفته گذشته پس از این که طوفان آیدا باعث تعطیلی پالایشگاهها و تولید فراساحلی شد، کاهش پیدا کرد. ذخایر نفت در هفته منتهی به۱۰ سپتامبر، ۵.۴ میلیون بشکه کاهش داشت در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان ۳.۵ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: تاثیر طوفان آیدا بسیار بزرگتر از حد انتظار بسیاری در بازار بوده و تولید در منطقه خلیج مکزیکو تا زمانی که طوفان نیکلاس و بارندگی سیل آسای همراه آن از این منطقه عبور کند، ممکن است نتواند به طور کامل احیا شود.

طوفان گرمسیری نیکلاس روز سه شنبه به آهستگی از منطقه گلف کاست عبور کرد و صدها هزار خانه و کسب و کار را بدون برق گذاشت با این حال فعالیت معمول پالایشگاههای تگزاس ادامه پیدا کرد. خسارات ناشی از طوفان نیکلاس تنها دو هفته پس از وقوع طوفان قدرتمند آیدا و متوقف شدن فعالیت پالایشگاههای نفت منطقه گلف کاست روی می دهد با این حال شدت این طوفان کمتر از آیدا بوده است.

در این بین، آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد پس از سه ماه افت تقاضای جهانی برای نفت به دلیل شیوع واریانت دلتای ویروس کرونا و تجدید محدودیتهای قرنطینه، عرضه واکسنها به بهبود تقاضا کمک خواهد کرد. این پیش بینی به تقویت قیمتها کمک کرد. این آژانس پیش بینی کرد میزان تقاضا در اکتبر ۱.۶ میلیون بشکه در روز بهبود خواهد یافت و رشد آن تا پایان سال ادامه پیدا می کند.

بر اساس گزارش رویترز، اما جزییات برنامه های چین برای برداشت از ذخایر استراتژیک قیمتها را تحت فشارهای کاهشی قرار داد. چین قرار است در ۲۴ سپتامبر ۷.۴ میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک را برای فروش عرضه کند.

برچسب ها:
قيمت نفت- نفت
نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری