سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 08:35:00

تمرینات انفرادی کشتی چندان مفید نیست

    سرپرست پیشین تیم ملی کشتی آزاد معتقد است تمرینات انفرادی کشتی‌گیران چندان مفید نیست و حتی در دراز مدت به ضرر آنها خواهد بود. […]

تمرینات انفرادی کشتی چندان مفید نیست

هادی حبیبی با بیان اینکه ورزش جهان فعلا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و چاره ای جز لغو مسابقات و تمرینات کشتی نبود به خبرنگار مهر گفت: فعلا که تمامی رویدادهای کشتی ایران و جهان با توجه به تصمیم اتحادیه جهانی تا روز ۱۰ تیرماه امسال لغو شده که این موضوع کاملا فراگیراست و تمام کشورها را شامل می شود.

وی تصریح کرد: کمیته بین المللی المپیک تصمیم خوبی گرفت که بلافاصله بعد از شیوع فراگیر ویروس کرونا در جهان، تکلیف بازیهای المپیک را روشن و آنرا را به سال آینده موکول کرد. هر چند این تصمیم با معایب و مزایای مختلفی برای کشتی ایران همراه است اما باید در این شرایط به بهترین شکل، امور را مدیریت کرد.

ملی پوش اسبق کشتی آزاد ایران در خصوص تعویق بازیهای المپیک ادامه داد: این اتفاق تا حد فراوانی به سود کشتی ایران است و حالا می توان به خوبی برای رقابتهای گزینشی و بازیهای المپیک مهیا و آماده شد. ضمن اینکه سلامتی ورزشکاران هم در اولویت تمام برنامه هاست که با تعویق المپیک این موضوع هم به خوبی در راس تصمیمات کلان ورزش جهان قرار گرفت.

سرپرست پیشین تیم ملی کشتی آزاد ایران در ادامه به تمرینات انفرادی کشتی‌گیران اشاره کرد و افزود: با تعطیلی اردوهای تیم ملی چاره ای جز تمرینات انفرادی کشتی گیران در شهر و دیار خودشان نبود، اما باید به این واقعیت اشاره کرد این نحوه تمرین کردن در دراز مدت به ضرر کشتی گیران است. ماهیت تمرین در کشتی، تمرینات گروهی و سرشاخ شدن با حریف است که این موضوع با تمرینات انفرادی منافات دارد. کشتی گیران چقدر می توانند تمرین با وزنه و هوازی و دوومیدانی را در دستور کار قرار دهند؛ طبیعتا آنها به مرور فن و تمرین کشتی با حریف تمرینی هم نیاز دارند.

سرمربی تیم دانشگاه آزاد در فصل گذشته لیگ کشتی ادامه داد: متاسفانه هم اکنون شرایط به گونه ای است که بلاتکلیفی اجازه هیچ برنامه ریزی دقیق و مدونی را نمی دهد، چراکه هرگونه برنامه ریزی، نیاز به ثبات دارد. به همین دلیل ما باید همچنان منتظر از بین رفتن شیوع ویروس کرونا باشیم تا بتوانیم در هر بخشی از کشتی از جمله رقابتهای لیگ و تمرینات تیم ملی و برگزاری مسابقات تصمیم گیری کرد.

قهرمان اسبق کشتی آسیا اظهار داشت: کشتی ایران روزهای سخت و حساسی را پیش رو دارد. ما در کشتی آزاد هنوز سه سهمیه المپیک را کسب نکردیم و تا قبل ازالمپیک باید ابتدا به خوبی برای رسیدن به این هدف گام برداریم. البته فعلا که همه چیز تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و حتی تمرینات معمولی تیم ملی هم تعطیل است، اما باید این موضوع را هم در نظر داشت که تمامی کشورهای مدعی کشتی جهان با ویروس کرونا و تعطیلی اردوها درگیر هستند.

حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم تعطیلی تمرینات تیم ملی و لغو تمامی مسابقات تا تیرماه سالجاری به عقب ماندن بچه ها ما از دیگر رقبا منتهی نشود، چراکه در سال قبل از المپیک، جبران عقب ماندن از کشورهای رقیب و مدعی بسیار سخت است و نباید اجازه ایجاد این فاصله را بدهیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری