سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-07-07 / 14:52:00

اسامی روزهای هفته جهانی فضا توسط سازمان فضایی ایران اعلام شد

    سازمان فضایی ایران در راستای اهمیت ترویج و آموزش عمومی فناوری فضایی برای جامعه، مطابق با شعار هفته جهانی فضا که «زنان در فضا» انتخاب شده است، روزهای این رویداد را نامگذاری کرد. […]

اسامی روزهای هفته جهانی فضا  توسط سازمان فضایی ایران اعلام شد

به نقل از سازمان فضایی ایران، سعید قربانی دبیر هفته جهانی فضا با اشاره به اهمیت ترویج و آموزش عمومی فناوری فضایی برای ایجاد همراهی و حمایت جامعه از برنامه‌های فضایی گفت: هفته جهانی فضا بزرگترین جشن عمومی حوزه فضایی است و در این هفته تلاش می‌شود تا با ارائه دستاوردهای فضایی و گفتگو پیرامون تأثیرات و کاربردهای این فناوری در زندگی مردم، ضمن افزایش آگاهی عمومی، همراهی و حمایت جامعه از فعالیت‌های فضایی جلب شود.

وی افزود: امسال نیز مطابق هر ساله شعاری برای هفته جهانی فضا از سوی انجمن هفته جهانی فضا انتخاب و اطلاع رسانی شده که عبارت است از «زنان در فضا».

قربانی ادامه داد: سازمان فضایی ایران نیز با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و مشورتی نسبت به نامگذاری و تعیین محورهای اصلی برای برگزاری رویدادهای مختلف در سراسر کشور اقدام کرده است که روزهای این هفته که از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه برگزار می‌شود به شرح زیر نامگذاری شده است:

دوشنبه ۱۲ مهرماه، زنان در صنعت فضایی

سه شنبه ۱۳ مهرماه، مشاهده زمین از آسمان

چهارشنبه ۱۴ مهرماه، کارآفرینی و اشتغال در حوزه فضایی

پنجشنبه ۱۵ مهرماه، نجوم و اکتشافات فضایی، علم و هنر

جمعه ۱۶ مهرماه، اقامتگاه‌های آینده و گردشگری فضایی

شنبه ۱۷ مهرماه، حقوق نوین فضایی

یکشنبه ۱۸ مهرماه، منظومه‌های ماهواره‌ای، پیوند فناوری‌ها و نسل چهارم فضا

دبیر هفته جهانی فضا موضوعات مختلف از جمله نقش زنان در توسعه فناوری فضایی، نقش فناوری فضایی در افزایش رفاه اجتماعی، ایده پردازی، تیم سازی و راه اندازی کسب و کار فضاپایه، معرفی زنان موفق در حوزه فضایی، خدمات متقابل نجوم و فناوری فضایی، نقش رصدگران آماتور در توسعه علم نجوم، بررسی تحولات نوین در عرصه فضایی، حقوق و دیپلماسی فضایی، منظومه‌های ماهواره‌ای و ارتباطات را از جمله محورهای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا اعلام کرد.

وی با تشکر از همراهی و همکاری تمامی سازمان‌ها و نهادها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و انجمن‌ها و شرکت‌های خصوصی در برگزاری پربار برنامه‌های هفته جهانی فضا در سال‌های گذشته افزود: امسال نیز تلاش خواهیم کرد با همراهی تمامی علاقمندان به حوزه فضایی و نهادها و مراکز فعال در این حوزه، برنامه‌های متنوعی را برای اقشار مختلف جامعه تدارک ببینیم. برای دسترسی بیشتر علاقمندان، این برنامه‌ها به صورت آنلاین و از طریق فضای مجازی و با تکرار برنامه، پخش خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری