سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-10-24 / 06:20:00

منابع خارجی پیش بینی کردند : رشد صادرات ال.پی.جی ایران در سال ۲۰۲۲

    منابع بازرگانی پیش بینی می کنند صادرات LPG ایران از ۵.۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۵.۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید. […]

منابع خارجی پیش بینی کردند : رشد صادرات ال.پی.جی ایران در سال ۲۰۲۲

پیش بینی می شود صادرات LPG تولیدکنندگان خاورمیانه در سال ۲۰۲۲ همزمان با تشدید رقابت برای بازارهای آسیایی رو به رشد و افزایش عرضه رقیبان دیگر نظیر آمریکا، به میزان ۶.۶ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۱ رشد کند.

منابع آگاه به پلاتس گفتند: برآورد می شود مجموع صادرات قطر، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت و ایران از ۳۶.۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۳۸.۹ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ رشد کرده است. عمده این صادرات بر مبنای قراردادهای بلندمدت بوده است با این حال قطر در مواقعی LPG برای تحویل فوری عرضه کرده است.

از میان این تولیدکنندگان، انتظار می رود صادرات قطر در سال میلادی جاری ثابت بماند و حدود ۱۰ میلیون تن باشد در حالی که صادرات امارات متحده عربی از ۹.۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۹.۹ میلیون تن رشد می کند و صادرات عربستان سعودی از هفت میلیون تن به ۸.۶ میلیون تن افزایش پیدا خواهد کرد.

یک منبع آگاه گفت: صادرات LPG کویت امسال به پنج میلیون تن می رسد که بالاتر از حدود ۴.۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ است. تولید کویت حدود ۵.۲ تا ۵.۳ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ است و صادرات این کشور حدود پنج میلیون تن خواهد بود در حالی که تقاضای داخلی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن است. این منبع آگاه خاطرنشان کرد امسال برخلاف سال ۲۰۲۱ فروش نقدی LPG پیش بینی نمی شود.

یک تحلیلگر صنعت پیش بینی کرد عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و عمان صادراتشان را امسال به میزان ۱.۵ میلیون تن افزایش می دهند و عربستان سعودی در چهار تا پنج ماه نخست سال حجم بیشتری صادر می کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری