سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-12-08 / 15:10:00

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور ۹ درصد افزایش یافت

    معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به تأمین ۹۰ درصد برق کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی، گفت: میزان تولید برق این واحدها طی یازده‌ماهه امسال ۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. […]

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور ۹ درصد افزایش یافت

به نقل از وزارت نیرو، ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه قبل از فرا رسیدن پیک مصرف برق تابستان سال آینده بیش از ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در نیروگاه‌های سراسر کشور اجرا می‌شود، گفت: تاکنون حدود ۵۸ درصد از برنامه یاد شده برای افزایش آمادگی این واحدها آغاز شده است.

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی ادامه داد: برای آمادگی نیروگاه‌ها طی دوره اوج مصرف تابستان سال‌آینده حدود ۷۰۰ پروژه تعمیرات اساسی واحدهای بخاری و گازی، مسیر داغ و اتاق احتراق و تعمیرات دوره‌ای در نیروگاه‌های خصوصی و دولتی اجرا خواهد شد.

اسکندری تاکید کرد: برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور از ابتدای مهرماه امسال همزمان با گذر از دوره اوج مصرف برق تابستان آغاز شده است و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تعمیرات این واحدها اواخر اردیبهشت‌ماه به پایان خواهد رسید تا نیروگاه‌های حرارتی برای تأمین برق پایدار فصول گرم سال آمادگی کاملی داشته باشند.

وی افزود: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته حدود پنج هزار و ۶۶۶ مگاوات از برنامه‌های تعمیراتی آغاز شده مربوط به تعمیرات اساسی واحدهای بخاری، هشت هزار و ۴۴۷ مگاوات تعمیرات اساسی واحدهای گازی، یک‌هزار و ۱۰۵ مگاوات بازدید مسیر داغ، ۱۶ هزار و ۶۰۲ مگاوات تعمیرات دوره‌ای واحدهای بخاری و ۲۶ هزار و ۱۴۰ مگاوات مربوط به بازدید اتاق احتراق بوده که تاکنون بخشی از این اقدامات نیز به پایان رسیده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری