سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-05-11 / 19:20:00

نگرانی‌ها در حوزه صادرات با تمرکز روی دانش بنیان‌ها برطرف می‌شود

    رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه حوزه دانش بنیان یک مزیت رقابتی در منطقه است، گفت: نگرانی‌ها و چالش‌هایی که در حوزه صادرات وجود دارد، با تمرکز روی مباحث علم و فناوری برطرف می‌شود. […]

نگرانی‌ها در حوزه صادرات با تمرکز روی دانش بنیان‌ها برطرف می‌شود

به نقل از سازمان توسعه تجارت، علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، اظهار کرد: تاکید ویژه رئیس جمهور و وزیر صمت دولت سیزدهم همواره بر همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و صادرات محور شدن این شرکت‌ها بوده است. در همین راستا سازمان توسعه تجارت باید با استفاده از تمام ابزارهای خود، به توسعه صادرات دانش بنیان در حجم وسیع، کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم مزیت حوزه علم و فناوری کشور را در فضای تعاملات بین‌المللی رسمیت بخشیده تا به اثرگذاری‌های لازم دست یابیم، افزود: در ماه‌های اخیر اتفاقات خوبی در حوزه همکاری‌های بین‌المللی و بسترسازی توسعه صادرات رخ داده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: همواره در تمام سفرها و برنامه‌های بین‌المللی که وزیر صمت و مسئولان سازمان توسعه تجارت انجام می‌دهند بحث همکاری‌های بین‌المللی در حوزه دانش بنیان؛ چه در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان و چه همکاری‌های بین‌المللی، در راس محورهایی بوده که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در پایان تمام نشست‌ها و برنامه‌های مشترکی که با هیات‌های تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف در سازمان توسعه تجارت انجام شده، از آنها برای بازدید از محل مرکز IHIT (خانه فناوری و تکنولوژی ایران) در نمایشگاه بین‌المللی تهران دعوت به عمل آمده است، تصریح کرد: آشنایی و معرفی دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان فعال در کشور در خانه فناوری و تکنولوژی ایران به شرکت‌ها و هیات‌های تجاری خارجی، اقدامی برای توسعه بازار و بازاریابی به حساب می‌آید. از طرفی شرکت‌ها و مقامات بین‌المللی پس از بازدید از این مرکز با پیشرفت ایران و جایگاه‌مان در حوزه علم و فناوری آشنا شده و احساس می‌کنند در زمینه تجارت با کشوری روبرو هستند که در حوزه علم و فناوری پیشرو است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری