سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-06-15 / 16:25:00

امیرمحمد زند : دوست دارم نقش «حر» را بازی کنم

    امیرمحمد زند در برنامه «نشان ارادت» از علاقه‌اش برای بازی در نقش حر سخن گفت. […]

امیرمحمد زند : دوست دارم نقش «حر» را بازی کنم

 امیرمحمد زند روز گذشته ۱۴ شهریور در برنامه «نشان ارادت» حضور پیدا کرد و درباره ارادت خود به اهل بیت و امام حسین (ع) صحبت کرد. او در مورد تجربه حضور در کربلا و از میزان علاقه خود برای بازی در نقش حر صحبت کرد.

امیرمحمد زند در ابتدای برنامه در مورد اولین مواجهه خود با امام حسین (ع) گفت: اولین مواجهه من با امام حسین (ع) به دورانی برمی‌گردد که مدرسه نمی‌رفتم. تکیه‌ای در محله ما بود که پدرم و بزرگان محل در آن حضور داشتند و آن را راه‌اندازی کرده بودند. ما هم با بچه‌های محل یک تکیه کوچک راه انداختیم و بیشتر تجهیزات آن تکیه بزرگ را به تکیه خودمان می‌آوردیم و سعی می‌کردیم تکیه‌مان را پر رونق کنیم. سال اولی که این کار را انجام دادیم، چند تا از بزرگان محل متوجه شدند که مثلاً فلاسک شربت درست کرده‌اند و یا تجهیزاتی که فراهم کرده‌اند نیست اما از سال بعد به کمک بزرگ‌ترها تکیه خودمان را راه انداختیم. هیچ وقت هم مزه آن شربت آبلیموهای قدیم را یادم نمی‌رود.

بازیگر سریال «به دنیا بگویید بایستد» در پاسخ به این سوال که تا به حال کاری برای امام حسین (ع) انجام داده است که بعداً بگوید به دلیل انجام آن کار، حاجتم را بدهید، توضیح داد: هرگز. من چه کسی هستم که بگویم یا سیدالشهدا (ع) من این کار را انجام دادم و آن را در پرونده‌ام بگذارید و حاجت روایم کنید. مگر چه کاری انجام داده‌ام؟ اصلاً چه کاری می‌شود انجام داد که در رده‌ی عشق‌بازیِ امام حسین (ع) با حضرت حق قرار بگیرد؟

دوست دارم نقش حر را بازی کنم

زند همچنین ادامه داد: امام حسین (ع) به قدری مهربان است که حاجت ما را می‌دهد اما به شرط اینکه دل کسی را نشکسته و آزاده مانده باشیم. امام حسین (ع) عطش عشق، معرفت، درستی و حق‌الناس نکردن داشت. سیدالشهدا (ع) به فکر مردم بود. به همین دلیل زمانی ما می‌توانیم توقع داشته باشیم امام حسین (ع) دست ما را بگیرند که این کارها را انجام نداده باشیم.

بازیگر مجموعه «عملیات ۱۲۵» در پاسخ به این سوال که علاقه‌مند است نقش کدام یک از شخصیت‌های واقعه عاشورا را بازی کند، گفت: دوست دارم نقش حر را بازی کنم. به دلیل اینکه برای بازیگری حر خیلی نقش پر چالشی است که از منتهای سیاهی به اوج سفیدی می‌رسد و این حرکت سینوسیِ یک نقش برای بازیگر خیلی جذاب است. ببینید که حر چه بازی‌ای کرده است و امام حسین (ع) کیست. به دلیل اینکه حر اولین شخصی بوده که راه امام حسین (ع) را سد کرده است و بعد به سمت امام حسین (ع) می‌آید که سرش را پایین می‌اندازد و آقا می‌گوید سرت را چرا پایین انداخته‌ای؟ من هر بار این موضوع یادم می‌آید، منقلب می‌شوم

انسان باورش بمیرد، خواهد مرد

بازیگر سریال «ستایش» همچنین درباره تجربه سفر به کربلا توضیح داد: من وقتی کربلا رفتم دچار یک تناقض عجیبی از شادی و غم بودم. غم به قدری گلویم را می‌فشرد که راه نفسم بند آمده بود اما احساس می‌کردم که چشمانم برق می‌زند. کربلا خیلی جای عجیبی است و هر وقت به کربلا می‌روم اول به زیارت حرم حضرت عباس (ع) می‌روم. حضرت عباس (ع) به قدری با احترام با امام حسین (ع) صحبت می‌کردند که حیرت‌انگیز است.

این بازیگر همچنین در انتهای برنامه گفت: اعتقادمان را از دست ندهیم، چون وقتی انسان باورش بمیرد، خواهد مرد.

«نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی، اجرای حسین متولیان و کارگردانی محمدعلی بای شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷:۱۵ روی آنتن شبکه دو می‌رود و حوالی ساعت ۲۴ همان روز تکرار آن پخش می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری