سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-10-11 / 19:40:00

مخبر خبر داد: تثبیت نرخ ارز کالاهای اساسی برای مدت دو سال

    معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم دربخش معیشت مشکلاتی دارند وتصمیمات خوبی برای جلوگیری از نوسانات قیمت کالاهای اساسی اتخاذ شده است که برای مدت ۲سال بتوانیم نرخ ارز این کالاها را ثابت نگه داریم. […]

مخبر خبر داد: تثبیت نرخ ارز کالاهای اساسی برای مدت دو سال

محمد مخبر عصر امروز (یکشنبه) در حاشیه جلسه مشترک هیأت وزیران و استانداران سراسر کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: وقتی یک تصمیم کلان و ملی نظیر احداث مسکن توسط دولت اتخاذ می‌شود، برای اجرای این تصمیم، تقسیم کار متناسب با هر منطقه در استان‌ها و اقصی نقاط کشور صورت می‌گیرد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: تصمیمات دولت در استان‌ها و شهرستان‌های کشور به صورت برنامه‌های مجزا در دستور کار اجرا قرار می‌گیرد، به عنوان نمونه، در دولت برای تولید مسکن تا کنون برای احداث ۲ میلیون و چهارصد هزار واحد مسکونی برنامه ریزی و تقسیم کار انجام شده که در برخی موارد زمین شناسایی شده، برخی موارد کار احداث آغاز شده و مواردی نیز کار در حال اتمام است.

وی ادامه داد: برای اجرای چنین طرحی، کارها از روستاها آغاز شده و تا مرکز کشور و تهران استمرار داشته است، اجرای چنین برنامه‌ای نیازمند آن است که به صورت مستمر نظارت و پیگیری شود و موانع پیش روی آن مرتفع شود.

مخبر همچنین با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی تصریح کرد: طبیعتاً اجرای چنین برنامه‌ای بدون پیگیری مستمر محقق نمی‌شود، دولت برای اجرای این طرح در همه استان‌ها، شهرستان‌ها و مراکز شهری و روستایی کشور برنامه ریزی کرده است و امروز با استناد به آمار و ارقام و کد ملی متقاضیان اشتغال اعلام می‌کنیم که تا کنون بیش از ۹۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برنامه دولت برای تحقق رشد اقتصادی گفت: سهم هر استان برای تحقق هدفگذاری رشد اقتصادی در سازمان برنامه و بودجه تعیین شده که اینگونه برنامه‌ها در جلسات مشترک دولت و استانداران به صورت دقیق مرور و بررسی می‌شود و اگر نیازمند مانع زدایی یا مصوبه‌ای از سوی دولت باشد در همین جلسه ترتیب اثر داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قطار پیشرفت کشور راه افتاده است، تصریح کرد: در بخش‌های مختلف نفت، صنعت، آب و برق کارها و پروژه‌های بزرگی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار شامل سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور آغاز شده است که بخشی از این طرح‌ها وارد مرحله اجرا شده اند، تعدادی در مرحله تفاهم و توافقنامه است و بخشی نیز در دست برنامه ریزی است که طبیعتاً چون قرار است این طرح‌ها در استان‌های مختلف کشور اجرا شود، استانداران باید پیگیری لازم را انجام دهند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم از رئیس جمهور تا سایر اعضای دولت از ابتدا کارهای میدانی وسیعی را آغاز کرده اند و در جلسات مشترک دولت با استانداران، مسائل اصلی کشور در نشستی سه چهار ساعته مرور می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری