سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-03 / 12:40:00

۵ تا ۶ میلیون ایرانی از دیابت خود خبر ندارند

    دبیر علمی یازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم، گفت: ۵ تا ۶ میلیون مبتلا به دیابت در کشور، از بیماری خود خبر ندارند. […]

۵ تا ۶ میلیون ایرانی از دیابت خود خبر ندارند

دبیر علمی یازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم، گفت: ۵ تا ۶ میلیون مبتلا به دیابت در کشور، از بیماری خود خبر ندارند.

 دکتر حسین دلشاد روز یکشنبه در نشست خبری یازدهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم که قرار است از ۱۲ تا ۱۴ آبان ۹۵ در تهران برگزار شود، اظهارداشت: بین ۵ تا ۶ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند و به همین میزان نیز از ابتلای خود به دیابت خبر ندارند.

وی با اعلام اینکه شیوع چاقی در میان کودکان ایرانی رو به افزایش است، افزود: چاقی و دیابت، اپیدمی دوقلوی قرن حاضر تلقی می شوند و این دو مشکل در ایران نیز نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است.

این فوق تخصص غدد با اشاره به اینکه ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند، گفت: چاقی در جامعه شهری و روستایی ایران بیشتر شده و افزایش وزن ۳۰ تا ۴۰ درصد ایرانی‌ها را دچار مشکل کرده است.

دلشاد در ادامه به برگزاری کنگره اشاره کرد و افزود: در کنگره امسال، شایع ترین بیماری های غدد، چاقی و دیابت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی از حضور میهمانان خارجی از اروپا و آسیا در کنگره یازدهم غدد درون ریز و متابولیسم در تهران خبر داد و گفت: ۹ سخنرانی جامع به همراه ۱۰ سمپوزیوم در این کنگره خواهیم داشت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری