سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-06-26 / 19:10:00

رشد ۲۳ درصدی زائران مشهد الرضا در استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای

    وزیر راه و شهرسازی از رشد ۷ درصدی پروازها و افزایش ۱۲ درصدی تعداد مسافران هوایی مشهد در ماه صفر خبر داد و گفت: تعداد مسافران جا به جا شده با ناوگان جاده‌ای بیش از ۲۳ درصد رشد داشته است. […]

رشد ۲۳ درصدی زائران مشهد الرضا در استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حجم بالای مسافران مشهد مقدس در روزهای پایانی ماه صفر و بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های موجود برای تسهیل سفرها، درباره آمار تردد زائران امام هشتم (ع) در این ایام افزود: در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۵ شهریور در مجموع ۴۴۲ هزار و ۴۶۰ زائر حرم رضوی توسط ۲۴ هزار و ۲۳۲ سفر در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس جابه‌جا شدند.

وزیر راه و شهرسازی به تفکیک آمار جابه‌جایی زائران در مسیر رفت و برگشت پرداخت و افزود: ۲۳۰ هزار و ۹۶۶ زائر توسط ۱۱ هزار و ۴۵۸ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف به مقصد شهر مقدس مشهد جابه‌جا شدند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۳.۹ درصد در تعداد زائر و ۱۱.۴ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

وی، سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده را ۴۲ درصد و سهم برون استانی را ۵۸ درصد اعلام کرد و گفت: سهم مسافران جابه‌جا شده در مسیرهای درون استانی ۳۰ درصد و برون استانی ۷۰ درصد ثبت شده است.

بیشترین اعزام مسافران به مشهد از خراسان جنوبی و تهران

بذرپاش ادامه‌داد: همچنین استان‌های دارای بیشترین اعزام به ترتیب خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران بوده است.

وزیر راه و شهرسازی، به تعداد سفرها و زائران مسیر بازگشت از مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی مورد اشاره در مجموع ۲١١ هزار و ۴۹۴ زائر توسط ١٢ هزار و ٧٧۴ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبدا مشهد مقدس به مقاصد مختلف در استان‌ها جابه‌جا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴.۷ درصد در تعداد زائر و۳۵.۷ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

بذرپاش اضافه‌کرد: سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده در مسیر برگشت ۵۷ درصد و برون استانی ٤٣ درصد بوده و سهم مسافران جابه‌جا شده در مسیرهای درون استانی ۴۹ در صد و برون استانی ۵۱ درصد به ثبت رسیده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری