سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1296 تاریخ انتشار: 1395-08-10 / 09:29:00

همایش بین‌المللی سازه‌های دریایی آغاز به کار کرد

    دوازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی با حضور نمایندگانی از ۳۷ کشور جهان در هتل المپیک تهران آغاز به کارکرد. […]

همایش بین‌المللی سازه‌های دریایی آغاز به کار کرد

دوازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی با حضور نمایندگانی از ۳۷ کشور جهان در هتل المپیک تهران آغاز به کارکرد.

معاون وزیرراه وشهرسازی در مراسم آغاز به کار این همایش که با هدف ایجاد یک هسته فکری برای تبادل تجربیات، ایجاد فرصتی برای عرضه توانمندی های داخلی، فراهم نمودن بستری مناسب برای همکاری های آتی بین ایران و منطقه برگزار می‌شود،  ازبهره برداری شبکه پایش وپیش بینی مشخصه های فیزیکی دریا با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبرداد.

 محمدسعیدنژاد ادامه داد:درحال حاضر ۵۸۰۰کیلومتر ساحل و ۱۷جزیره قابل سکونت داریم که این ظرفیت ها، شرایط خوبی برای توسعه فعالیت های تجاری و اقتصادی فراهم کرده است.

وی افزود: با بهره گیری از پتانسیل بنادر ایران برای ترانزیت کالا، می توان فعالیت های علمی و همکاری های بین المللی راافزایش داد. به گفته مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، مطالعات جامعی درحوزه دریا انجام شده که اغلب آن مربوط به توسعه پایدار تصمیم گیری یکپارچه و تضمین حق بهره برداری یکسان از بنادرو سواحل است.

وی اظهارکرد: علاوه بربهره برداری از شبکه پایش مشخصه های فیزیکی دریا، از کتاب تاریخ بنادر ایران که باهمکاری دانشگاه تهران و سازمان بنادرتدوین شده، رونمایی می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری