سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-23 / 12:19:00

خروج آمریکا از ناتو مخاطره آمیز است

    رئیس پارلمان اروپا در گفتگویی خواستار شروع دوباره روابط میان اروپا و رئیس جمهوری منتخب آمریکا شد و تاکید کرد که خروج واشنگتن از ناتو به هیچ وجه مصلحت نیست. […]

خروج آمریکا از ناتو مخاطره آمیز است

رئیس پارلمان اروپا در گفتگویی خواستار شروع دوباره روابط میان اروپا و رئیس جمهوری منتخب آمریکا شد و تاکید کرد که خروج واشنگتن از ناتو به هیچ وجه مصلحت نیست.

«مارتین شولتز» رئیس پارلمان اروپا در گفتگو با روزنامه «ولت ام زونتاگ» در واکنش به انتخاب رئیس جمهوری جدید آمریکا اظهار داشت: هم ترامپ و هم اروپا باید از نقطه صفر شروع کرده و به این واسطه شانس دوباره ای در روابط خود را امتحان کنند. 

وی با اشاره به اظهار نظرهای پیش از انتخابات آمریکا مبنی بر خطرناک بودن ترامپ گفت: ترامپ اکنون از کارزار رقابت های انتخاباتی فاصله گرفته و می تواند چهره دیگری از خود نشان دهد که جای امیدواری داشته باشد. 

رئیس پارلمان اروپا افزود: قانون اساسی آمریکا یکی از مجموعه قوانینی است که بر پایه آزادی بنا شده، در نتیجه ترامپ باید با پایبندی به آن زمینه رفاه برای مردم این کشور را فراهم آورد. 

شولتز با اشاره به نقطه نظرات انتخاباتی ترامپ مبنی بر بی پایه و اساس بودن ارگانهایی مانند ناتو اعلام کرد: آمریکا در صورت خروج از ناتو یا هر ارگان بین المللی دیگر ریسک بزرگی خواهد کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری