سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-23 / 12:22:00

ترس از طالبان سبب آواره شدن ۹۵ هزار خانواده شده است

    سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که ترس و وحشت از طالبان سبب آواره شدن ۹۵ هزار خانواده در یازده ایالت این کشور طی دو ماه گذشته شده است. […]

ترس از طالبان سبب آواره شدن ۹۵ هزار خانواده شده است

سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که ترس و وحشت از طالبان سبب آواره شدن ۹۵ هزار خانواده در یازده ایالت این کشور طی دو ماه گذشته شده است.

به نقل از «آوا»، «محمد هارون چخانسوری» سخنگوی رئیس جمهور افغانستان که در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز اطلاعات و رسانه های دولت افغانستان سخنرانی می کرد، ضمن پرده برداشتن از بی عدالتی های طالبان در جنگ اخیر گفت: ترس از طالبان سبب آوارگی ۹۵ هزار خانواده طی دو ماه گذشته در افغانستان شده است.

وی افزود: دولت افغانستان در کنار توزیع بسته های کمکی به خانواده هایی که آواره شده اند توانسته است تنها ۲۹ هزار نفر از این خانوداه ها را به محل سکونتشان بازگرداند.

 سخنگوی رئیس جمهور افغانستان همچنین ظلم و ستم طالبان به غیر نظامیان را بعد جدیدی در جنگ افغانستان از سوی طالبان خواند و افزود: این ۹۵ هزار خانواده به دلیل نفرت شدید از طالبان در ولایاتی چون «قندوز»، «فراه»، «هلمند»، «فاریاب»، «سرپل»، «بادغیس»، «ننگرهار»، «ارزگان»، «کنر»، «بغلان» و «جوزجان» مجبور به ترک منازل و مزارعشان شده اند.

چخانسوری در ادامه گفت: مردم افغانستان هرگز در برابر جنایات دشمنان تسلیم نخواهند شد. وی همچنین از حادثه اخیر در «غور» که سبب کشته شدن ۳۶ غیر نظامی در این ولایت شد، یاد کرد و گفت که هدف طالبان این است تا با کشتار غیر نظامیان ترس و وحشت را در اذهان عمومی ایجاد کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری