سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-04 / 10:50:00

پیام تبریک علی دارابی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو

    معاون امور استان‌های رسانه ملی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو در ایران، در پیامی این روز را به همه کارکنان تلاشگر و خدوم شبکه های رادیویی استانی صداوسیما تبریک گفت. […]

پیام تبریک علی دارابی به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس رادیو

چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۹ اولین فرستنده رادیویی در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و این روز به نام روز رادیو در ایران نامگذاری شده است.

به همین مناسبت علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی در نامه‌ای خطاب به معاونان صدای مراکز استانی، این روز را به آنها و همه کارکنان رادیو در استان‌ها تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

«هر صبح دوباره متولد می‌شود؛ با سلامی به گستره سرزمین، و می‌دود در رگ‌های زندگی و قد می‌کشد بر تارک روز، ساده و صمیمی برایمان شعر می‌خواند و قصه می‌گوید، حرف‌هایش بر دل می‌نشیند و تازه می‌کند مهربانی را، دوستی را و زندگی را.

هشتاد سال است که هر روز بی تکرار، تکرار می‌شود؛ همان دستگاه سخنگویی که داستان تولدش از فشردن دکمه سیاه رنگی در اتاق کوچک ساختمان بی‌سیم آغاز شد و تاریخی دارد پُر فراز و فرود، از عمارت کلاه فرنگی تا میدان ارگ و از بزنگاه‌های مهم انقلاب تا روزهای حماسه و جهاد در جبهه‌ها و تا لحظه لحظه امید و امداد، در روزگاری که نیازمند همدلی بوده‌ایم و هستیم.

از رادیو می‌گوییم، از هدیه‌ای اردیبهشتی که ۸۰ بهار از عمرش می‌گذرد و هر بار خود را در هر ردیف و فرکانس و موج و نرم‌افزاری پیدا کرده است. گوش بسپرید که نوای دل انگیزش از آذربایجان تا سیستان، از خراسان تا هرمزگان و از کرمان تا کردستان و گیلان و جای جای  سرزمینمان در اعجاز کلماتی جان می‌گیرد که در هر بار شنیدن، قلبمان را می لرزاند؛ تولد هشتاد سالگی رادیو بر همکاران کم توقع، تلاشگر، خلاق و خستگی‌ناپذیر این رسانه صمیمی و ماندگار مبارک باد.»

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری