سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-05 / 12:36:00

مخالفت ریاض با حل پرونده زندانیان فلسطینی در عربستان

    منابع خبری از ادامه عنادورزی و لجاجت مقامات سعودی در زمینه پایان دادن به پرونده زندانیان فلسطینی وابسته به حماس در عربستان و مخالفت با میانجی گری ها برای حل این پرونده خبر دادند. […]

مخالفت ریاض با حل پرونده زندانیان فلسطینی در عربستان

به نقل از فلسطین الیوم، منابع خبری از ادامه عنادورزی و لجاجت مقامات سعودی در زمینه پایان دادن به پرونده زندانیان فلسطینی وابسته به حماس در عربستان و مخالفت با تلاشها برای  حل این پرونده با وجود درخواست های مکرر حماس، موسسات حقوق بشری و خانواده بازداشت شدگان خبر دادند.

یک منبع وابسته به حماس به روزنامه الاخبار لبنان گفت: سعودی ها با میانجی گری ها از جمله اردن و اخیرا هم مغرب، برای پایان دادن به پرونده بازداشت شدگان جنبش حماس مخالفت می ورزند. 

فلسطین الیوم در ادامه آورده است: برخی منابع اعلام کرده اند که اوضاع بهداشتی بازداشت شدگان حماس در عربستان بسیار بد است و هیچ گونه خدمات بهداشت و درمانی به آنها ارائه نمی شود و تجهیزات پیشگیری از کرونا به بازداشت شدگان داده نمی شود که این تهدیدی برای جان آنها با توجه به شیوع کرونا در عربستان و وجود بیماران و سالخوردگان میان بازداشت شدگان، محسوب می شود.

این منابع اعلام کردند: دستگاههای امنیتی عربستان بر تحقیقات به منظور جمع آوری اطلاعات از سعودی هایی که حامی مقاومت فلسطین هستند، متمرکز شده اند و هدفشان ایجاد نوعی بازداشتن سعودی ها یا اعرابی که در عربستان کار می کنند، است تا حمایت از مقاومت به سرشان نزند و همچنین اینکه ریاض به دولت آمریکا نشان دهد که در راستای خشکاندن منابع حمایت مالی از مقاومت فلسطین حرکت می کند.

فلسطین الیوم گزارش داد: مقامات سعودی به بازداشت شدگانی که تعداد آنها ۶۸ نفر است و در شرایط بسیار بدی به سر می برند، همچنان فشار وارد می کنند تا اطلاعات جدیدی از منابع مالی آنها جمع آوری کند. طی هفته گذشته اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس از سعدالدین العثمانی نخست وزیر مغرب خواسته بود که در زمینه آزادی بازداشت شدگان حماس میانجی گری کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری