سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1395-08-30 / 06:00:00

رئیس جمهوری فیلیپین: غرب برای جنگ افروزی تلاش می‌کند

    'رودریگو دوترت' رئیس جمهوری فیلیپین در دیدار با 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه، ضمن تمجید از مهارت های رهبری او، غرب را به تحجر و ارعاب کشورهای کوچک تر و جنگ افروزی متهم کرد. […]

رئیس جمهوری فیلیپین: غرب برای جنگ افروزی تلاش می‌کند

'رودریگو دوترت' رئیس جمهوری فیلیپین در دیدار با 'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه، ضمن تمجید از مهارت های رهبری او، غرب را به تحجر و ارعاب کشورهای کوچک تر و جنگ افروزی متهم کرد.
به گزارش شبکه 'راشا تودی'، دوترت در دیدار روز شنبه با پوتین در حاشیه نشست همکاری های اقتصادی آسیا- اقیانوس آرام در 'لیما' پایتخت پرو گفت، دیدار با رئیس جمهوری روسیه، نه فقط به خاطر اینکه او نماینده یک کشور بزرگ است بلکه به خاطر مهارت های رهبری اش، مایه مسرت است. 
وی خاطر نشان کرد که کشورش همواره به دنبال تبدیل شدن به بخشی از جهان غرب بوده است اما، در حال حاضر، کشورهای غربی برای حمله به کشورهای کوچک و ارعاب آنها تلاش می کنند.
دوترت افزود، چنین رفتاری، نشانه تحجر آمریکا و متحدانش است. آنها جنگ هایی را شروع کردند که قربانیان آن، خودشان هستند. 
وی واشنگتن و سیاست های ویرانگر آمریکا را بانی درگیری ها در بسیاری از کشورها، مانند ویتنام، کره، عراق، افغانستان و سایر نقاط جهان دانست. 
دوترت که سخنانی سخفیف درباره 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا به زبان آورده بود، از پیروزی 'دونالد ترامپ' در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استقبال کرد و گفت، بین او و رئیس جمهوری آمریکا شباهت های بسیاری وجود دارد.
پوتین نیز در این دیدار گفت، با وجود کوتاه بودن دوره زمانی فعلی، ما می توانیم کارهای بزرگی برای توسعه روابط در زمینه مشارکت جامع و افرایش اعتماد انجام دهیم. 

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری